.

.

Со попуст
NBK MJC-80K-WH-32-40 Вилица Флексибилни Цевки, Поставете Завртка и Клучните Тип, 32 mm и 40 mm Понесе Големина, Алуминиумски A2017

NBK MJC-80K-WH-32-40 Вилица Флексибилни Цевки, Поставете Завртка и Клучните Тип, 32 mm и 40 mm Понесе Големина,

DEN 8999.04

Од стока
Во магацинот

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцентричност, аголна неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Електрична изолација отпор вредност : Не помалку од 2 M ohm.NBK - MJC-80 K-WH-32-40 Вилица Флексибилни Цевки, Поставете Завртка и Клучните Тип - 3.15"x4.49"x4.49", Создаден Дијаметар 32 мм и 40 милиметри, Отценети вртежен момент Од 190, Макс вртежен момент 380, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 7000, Моментот на Инерција 1.1x10^-3, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 5300, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.15, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.8, Ракав Цврстина A92, Масовно 1000 g.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 950.40

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надв

DEN 7831.44

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

DEN 4597.44

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

DEN 8694.24

NBK Јапонија MJC80 KGR 1 3 / 8 инчи да се 38mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC80 KGR 1 3 / 8 инчи да се 38mm Вилицатип Ф

DEN 3998.88

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

DEN 768.00

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 3 / 8 Инчи.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 1 / 2 Инч.Спојување Должина : 35mm.Споју

DEN 808.80

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 45mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 48mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво

DEN 456.00

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 18mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 20mm.Спојување Должина : 90 Спојување Надвор

DEN 11833.44

NBK Јапонија MJC95EGR 48mm да 55mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95EGR 48mm да 55мм Вилицатип Флексибилни Цевки, о

DEN 215.76

【Поврзете】Вратило спојка често се користи за да се поврзете серво мотор stepper мотор,енкодер, завртка во

DEN 13590.24

NBK Јапонија MJC95 KГР 32милиметри да 45mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 KГР 32милиметри да 45mm Вилицатип

DEN 11833.44

NBK Јапонија MJC95 CSERD 38mm да 48mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSERD 38mm да 48mm Вилицатип Флексибилни Цевки

DEN 7571.04

NBK Јапонија MJC80 CSПОТ 22mm да 32mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC80 CSПОТ 22mm на 32милиметри Вилицатип Флекс

DEN 532.32

Тип : XB вид спојка.Дијаметар : 20mm.Должина : 25мм.Материјал : 6061 алуминиум.Пакет содржина : 1pc спојка.Тип : XB ти

DEN 554.40

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 40mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 48mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво

DEN 11833.44

NBK Јапонија MJC95 CSERD 1 1 / 8 инчи да се 35mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSERD 1 1 / 8 инчи да се 35mm Вилицатип

DEN 3998.88

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

DEN 964.80

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 40mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 50mm.Спојување Должина : 126...

DEN 643.92

I / D : 6mm 7mm 8мм 9mm 10мм 11mm 12mm 13mm 14mm 15mm 16mm.Надворешниот Дијаметар : 30мм.Должина : 35mm.Материјал : алуминиум легура

DEN 676.80

СОДРЖИНА 1 Pcs вратило слива спојка.УПОТРЕБА Флексибилни цевки може да се елиминира стресот помеѓу мотор

DEN 993.60

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 24mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 38mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надво

DEN 1171.20

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 35mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 38mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво

DEN 2124.48

Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, es