.

.

Со попуст
FLOMEC QS100 1 Ултразвучно испитување на Протокот Сензор за Трева Наводнување (QS100-10)

FLOMEC QS100 1 Ултразвучно испитување на Протокот Сензор за Трева Наводнување (QS100-10)

DEN 527.76

Од стока
Во магацинот

Овој широк turndown (150 : 1 turndown ratio) го прави возможно точно да се следат сите на вашите зони од мали drips (минимум проток на 0.ФЛЕКСИБИЛНИ ПРЕМЕРУВАЊЕ РЕШЕНИЈА : се Вклопува одлично со трева и пејзаж системи за наводнување во земјоделството за наводнување, микро наводнување системи, подземните води мониторинг, и под-премерување апликации.ЕКСКЛУЗИВНО УЛТРАЗВУЧНО ВМЕТНУВАЊЕТО на ТЕХНОЛОГИЈА : Има најдобри низок проток способности во трева наводнување на пазарот мерење на проток на вода стапки 5 X помали од конкурентските проток на сензори.22 GPM пронајде) до големи sprayer апликации.ИНСТАЛАЦИЈА ПОЕДНОСТАВЕН : Моќ и сигнал LED ви овозможува да знаете метар е правилно wired.На метар исто така, може да се детектираат мали протекување.КРАЈНАТА ТРЕВА НАВОДНУВАЊЕ ПРОТОК на СЕНЗОР : Повеќето точни наводнување протокот на сензорот во индустријата со невидена прецизност +/-2% за читање.Може да се користи во над или под земја инсталации за максимална флексибилност.Користење на ултразвучно технологија, QS100 обезбедува проток се движи на 0.На QS100 е 100% за одржување-бесплатен без подвижни делови и нема да биде оштетен од остатоци и wintertime blowdowns.На FLOMEC QS100 Проток Сензор е економски и лесен-за-користење проток сензор наменета за станбени и комерцијални наводнување и под-премерување апликации.ЕДНОСТАВНО ДВЕ ЖИЦА : Функции со многу заеднички контролер брендови, вклучувајќи Торо, Ловец, и Rainbird.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 9913.68

Lampe преносни à très високата puissance.Les quatre mèches sont intégrées, la source lumineuse est стабилна, ла durée de vie est longue et la portée est го

DEN 1351.20

★ Идеален за косата ★ Метал pin, мазна рачка, удобен зафат ★ Тоа ќе не нула скалпот или оштетување на коса

DEN 5587.20

Тивко работење со мека на допир отворање.Направени од издржлив корозијаотпорни материјали и отстранли�

DEN 959.76

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 7483.92

Силна носивоста, Храбар дебели заграда, посилни товарот, подобар квалитет, постабилна полица и обезбеду

DEN 2313.60

МАТЕРИЈАЛ : Смола материјал.ГОЛЕМИНА : 9.6x10.8inch / 24.5x27.5cm.ЛЕСНО ЗА ЧУВАЊЕ : да се Чува Влезот или Биро Уреднат

DEN 455.52

Spiralite3000 Спирала Двојна Гром Менгеме.Се вклопува 2" Цревото ID.Кадмиум позлатен челик.Специјално дизајнир�

DEN 623.76

Изградена во САД 3мм единствено еднострана Алуминиум.Избледи и абразија отпорни на УВ мастило.Печатени

DEN 958.80

ХОБИ МОДЕЛ КОЛЕКЦИИ – Unassembled модели спакувани во плик со лесно да се следат инструкциите.Идеален за воз�

DEN 1140.00

Moistens и сече лента со еден допир.Укина должини до 46"" во износ од 2.5 метри во секунда.Префрлете се зголемув�

DEN 154.56

Дијаметар : 5 / 16 инч.Должина : 1 инч.Материјал : Челик.Глава Стил : плоштад (сквер).Тема Тип : 18 (крупни).Дијам�

DEN 2316.00

Категорија : Отпорници, Отпорник Мрежи, Низи.Mfr : YAGEO.Серија : TC124 Пакет : Лента и Ролна (TR).Дел Статус : Акт

DEN 705.60

Направен во САД.СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН ЗА ВАШИОТ УРЕД Одржување на вашиот препродажба вредност & заштит

DEN 359.76

Големина : 19 cm x 10.5 см (7 инчен x 4 инчен).Класификација : Маска.Функција : ги Штити вашата уста и лице од праш�

DEN 830.64

Употреба во дом, канцеларија или гаража.Уникатен дизајн обезбедува многу складирање подолу кантите.Лес

DEN 2592.00

На Wattstopper вработување сензор содржи две релеи за контролирање на две независни осветлување товари или к

DEN 5759.76

Силен Мотор & Брзо Инфлација Надградба моќен мотор обезбедува за побрзо гуми инфлација, оди од станот д�

DEN 455.52

Тие можат да се научат за возила,превозни средства и транспортен систем, вклучувајќи и работни места.Пр�

DEN 808.56

Поддржува True RMS и NCV за безбедно и точно мерење на напон, струја, отпорност и повеќе.Не се лизга мека гума �

DEN 858.24

Вклучува (2) возачи (1) од среден опсег, (1) putter и диск голф торбичката.Идеален за сите нивоа на вештини.Висо�

DEN 1641.12

"На силициум се базира на природно се случуваат скапоцен камен.Широк спектар на природни бои и модели шт

DEN 479.76

Секоја рака 50 cm долги, 2.5 см ширина.Лесен за користење и работа со која било големина нога торба.Целосно п

DEN 311.76

[ОПТИМИЗИРАН ГОЛЕМИНА] Овој производ е дизајниран за секоја врата (особено дрвена врата), безбеден и тив�