.

.

Со попуст
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Низа Schottky 100V To220 (Пакување од 500) (MBR20H100CT/45)

Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Низа Schottky 100V To220 (Пакување од 500) (MBR20H100CT/45)

DEN 1192.80

Од стока
Во магацинот

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 100 V 10 A Преку Дупка за ДА-220-3 Product Спецификација : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Диоди - Rectifiers - Arrays Mfr : - Vishay Општи Phlx - Диоди Division Package : - Tube Part Статус : - Obsolete Diode Конфигурација : - 1 Пар Заеднички Cathode Diode Тип : - Schottky Voltage - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 100 VCurrent - Просечна бидат исправени (Io) (по Диоди) : - 10 AVoltage - Напред (Vf) (Макс) @ Ако : - 770 m V @ 10 ASpeed : - Брзо Обновување =500ns, 200m A (Io)Струја - Обратна Истекување @ Vr : - 4.5 На @ 100 VOperating Температура - Делница : - -65 °C 150 °CMounting Тип : - Преку Hole Package / Случај НА : - -220-3 Supplier Уред Пакет : - ДА-220-3 Base Производ Број : - MBR20 Ro HS Статус : Ro HS не-compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0080.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 472.80

Стандард и обратно polarities.Знаме доведе и студ врвот терминали.Високи пренапони тековна оцена.Високо оце

DEN 333.60

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 150 V 150 A Шасијата Планината Три Tower Product Спецификација : Категорија

DEN 139.92

Дел Број : 1 N4001 / Напред за Струја : 1 / Повторлива Максимална Врв Обратна Напон : 50 V LeadFree / Ro HS Согласност

DEN 384.00

Име на производ : LED Emitter;DC Forward Voltage : 2.22.4 V;DC Напред Тековната : 350m A.Прозрачна fлукс : 4045 LM;Брановидна Должин

DEN 12571.20

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 120 V 5 A Преку Дупка за ДА2623 Долго Води, јас 2 Pak, ДА262 AAProduct Специфика

DEN 3087.84

Average Output CurrentMax : 200 m A.Rep Pk Reverse VoltageMax : 30 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 1 A Forward Voltage : 0.5 V Reverse Current Max : 30 µAPower Dissipation LimitMax : 200

DEN 15577.20

Диоди Низа 1 Пар Серија Врска Стандард 80 V 215m A (DC) Површина Планината ДА2363, SC59, SOT233 Product Спецификација : Кат

DEN 924.00

Mfr : Тајван Phlx Corporation.Серија : .Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : Активен.Диоди Тип : Schottky.Диоди Schottky 30 V

DEN 393.60

Ro HS Статус : ROHS3 Согласност.Влага Чувствителност Ниво (MSL) : 1 (Неограничено).ДОСТИГНЕ Статус : се ПОСТИГНЕ

DEN 167.76

2 W10 Податоци : Напред бидат исправени струја : 2 A,Максимална повторливи врв обратна напон : 1000 V.Функција :

DEN 931.20

Диоди Преглед 204 AL.JEDEC 1 N Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD бе

DEN 1413.60

Диоди Преглед.Диоди / Rectifier Активни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD б

DEN 239.76

Дел Број : SS16 / Напред за Струја : 1 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 60 V LeadFree / Ro HS Согласност Елект

DEN 23271.36

Ro HS Статус : ROHS3 Согласност.Влага Чувствителност Ниво (MSL) : 1 (Неограничено).ДОСТИГНЕ Статус : се ПОСТИГНЕ

DEN 952.80

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Стандард 200 V 200m A Површината Планината ДА2363, SC59, SOT233 Ro HS Статус : ROHS3 Complia

DEN 1569.60

Average Output CurrentMax : 1000 м.Rep Pk Reverse VoltageMax : 40 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 12 А Forward Voltage : 425 m V.Reverse Current Max : 100 µAPower Dissipation LimitMax :

DEN 384.00

Диоди Преглед 204 AL.JEDEC 1 N Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD бе

DEN 400.80

Мал Преглед Транзистори.Диоди За Општа Намена Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во

DEN 1447.20

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

DEN 2325.60

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

DEN 820.80

Мал Преглед Транзистори.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спаку

DEN 1708.80

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 60 V 3А Површината Планината ДА2523, DPak (2 Води + Tab), SC63 Product Спецификац

DEN 168.00

Дел NO : 150 EBU04 Пакет : Pow IRtab?.Опис : ДИОДИ UFAST 400 V 150 A POWLRTAB.Дел NO : 150 EBU04 Package : Pow IRtab?Опис : ДИОДИ UFAST 400 V 150 A POWLRTABSuppl

DEN 1094.16

Генератор Rectifier Диоди : Ова rectifying модул е специјално дизајниран за Stamford генератор, се многу практични.Ге