.

.

Со попуст
Baomain AWG 16/1.5mm2 Жица од Бакар Crimp Конектор Близнак Изолирани Ferrule Pin Кабелот Крајот Терминал Црна TE1508 Пакет на 1000

Baomain AWG 16/1.5mm2 Жица од Бакар Crimp Конектор Близнак Изолирани Ferrule Pin Кабелот Крајот Терминал Црна

DEN 294.96

Од стока
Во магацинот

Материјал : Бакар.Површина : Конзервирани.Позлата : Калај.Introducer отпорни на топлина до 110 °C. Größe : F : 8mm L : 15.5 mm W : 6.4 милиметри D : 2.6 мм C : 2.3 mm.Пакет Содржина : 1000 x Crimp Конектор.Кабел крајот на ракавите се избегне спојување на еден жици од мулти-жица од бакар проводници и да се олесни нивното вметнување во терминали.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 171.84

Име На Производ : Insulate Ferrule;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластика, Метал;Боја : Сребро На Ѕвонење, Жолта.О

DEN 208.80

Име На Производ : Изолирани Ferrule;Модел : E1012;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластични, Метални Позлатен Бак

DEN 239.76

Винил Изолирани Терминали биле ПВЦ инјектирање моделирани со инка влез за брзо, лесно жица вметнување.Т

DEN 2179.20

Спречување на жица корозија во вашиот електрични конекции.Топлина се смалуваат цевки ќе се намали во го

DEN 2366.40

45 cm Terminals Ширина : 1.ние текст маса,Пакет Листата : 40 x Црвено Жица Connector40 x Сина Жица Connector40 x Жолта Wire Конект

DEN 765.60

Најлон Повеќе Безбедноста : Топлина се смалуваат задник конектори со користење на најлон ракав аутсорс

DEN 263.76

100% Сосема нов висок квалитет изолирани crimp терминали конектори.Пакетот вклучува : вилушка лопата брз splic

DEN 236.16

Име На Производ : Жица Терминал Ракав;Вид : Прав.Материјал : ПВЦ;Одговара Жица пресек : 200mm2...

DEN 600.00

【Висока Стапка на Успех】Нашата жица конектори се надгради и да ги користат ексклузивните материјал во

DEN 2210.40

Конектор Тип : GX20 Орев тип2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 12 / 14 / 15 Номинална Напон:5 A / 150 V.Детали за производот:1 Set GX2

DEN 207.84

Име На Производ : Изолирани Терминал;Модел : E1008;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : ПВЦ Пластика, Метал;Боја : С

DEN 321.60

Висококвалитетни материјали : школка е направен од висококвалитетни материјали.Разни crimp конектори.Стр

DEN 2241.60

Менгеме должина : околу 390mm.Crimping алатка 650 mm2 Description на crimping клешти : На crimping клешти се цврсти и со висок ква

DEN 348.48

Пакет содржина : 6 x антички зглоб.Тежина : 24 G, главната боја : бронзени на ѕвонење.Материјал : метал, име на

DEN 239.28

Висок Квалитет на Намалување на односот : 2 : 1 Работна температура : 67°С до +257°F (или 55°C до +125°C).Лесно Опер

DEN 9204.00

Оваа кутија има latch за обезбедување на капакот за време на превозот и неговата оддел ѕидови се задржи те

DEN 438.96

ШИРОКО АПЛИКАЦИЈА : Жица терминал за полнење идеален за најголем број на апликации за било која мала гол