.

.

Со попуст
LuoQiuFa M10 Рамен Миење Бакар Запечатување Прстен,10мм ID16mm OD 1mm Дебелина, Метрички Запечатување Заптивка.30 Парчиња

LuoQiuFa M10 Рамен Миење Бакар Запечатување Прстен,10мм ID16mm OD 1mm Дебелина, Метрички Запечатување Заптивка.30

DEN 184.56

Од стока
Во магацинот

Име на производ : Бакар Миење; Внатрешен Дијаметар : 10мм/0.39" Надворешниот Дијаметар : 16mm/0.62"Дебелина : 1mm/0.04".Висок квалитет на бакар подлошки се конструирани да се придржуваат сила и крајна издржливост за време на тешки операции.Широко се користи во различни средини кои се однесуваат на хидраулична инсталација, вода, гориво, и sump приклучоци.Специјализирани материјал обезбедува парична казна изработка, мазна површина и не брус за добри резултати.Пакет Содржина : 30 Компјутери x Бакар за Миење.Големина : M10 Спецификации : Внатрешен дијаметар : 10мм / 0.39" Надворешниот дијаметар : 16mm / 0.62" Дебелина : 1mm / 0.04" Материјал : Бакар Карактеристики : Бакар обезбедува построги печат и поголема отпорност на топлина од челик и гума дихтунзи.Прирабница и хемиски фабрики, моќ станици, нуклеарни централи и електроника, дигитална потрошувачки производи, хардвер, прецизни инструменти, електрични апарати, лежишта, воздушни пумпи, пумпи за вода, вода вентили, цилиндри, висок притисок печати вклучувајќи сопирачки системи.Пакет содржина : 30 x бакар рамен заптивка запечатување прстен.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 460.80

[Size] Надворешниот Дијаметар : 11mm / 0.43"; Внатрешен Дијаметар : 9mm / 0.35"; пресек со Дијаметар : 1mm / 0.04"" [Матер

DEN 143.76

Забележано за нивната способност да се користи во текот на еден широк температура опсег и за одлична от

DEN 263.76

Затегнувачка цврстина до 1500 PSI и абење отпор до 88 LBS.Добра еластичност и добра компресија способност.Доб

DEN 137.04

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од

DEN 223.20

Оваа силикони Опрстен има брегот durometer на 70 A.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вов

DEN 266.40

Дизајниран за употреба во различни запечатување апликации, ова BunaN ОПрстен поставете ги исполнува стан

DEN 143.76

[Size] 13mm надворешен Дијаметар, 9mm Внатрешен Дијаметар, 2mm пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот Ц

DEN 162.96

Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување.Bunaнитрилна може да има висока зате

DEN 633.60

Силиконски Rubbers се идеални за висока и ниска температура апликации.Електрични својства се одлични и отп

DEN 1888.80

2 парче велосипед шорцеви сет.Врвот има сребрен сјај акценти, износени дното полите, и лак.Шорцеви имаат

DEN 287.76

[BunaN] Стандард Нитрилна Butadiene Гума со широк температура се движат од 4℉ (20°C) да 212℉ (100°C).Кликнете Подолу С

DEN 715.68

На Опрстен печати преку деформација на печат материјал со инсталација и медиумски притисок за да го зат

DEN 693.60

Фунта Печат & Овозможиме, Чиста Тефлон OПрстени се многу отпорни на екстремни хемиски напади и имаат вис

DEN 239.28

Масло отпорни апликации на сите видови.По својата природа, тие не поседуваат добра отпорност на озон, со

DEN 1737.84

Тој е компатибилен за употреба со незапаливи хидраулични горива, силиконското масло, chlorinated јаглеводор

DEN 266.40

NSF сертификација е вашиот клуч да прави сигурни дека производите што користат исполнат строги стандард

DEN 118.80

Фунта Печат, Inc Buna NBR Oпрстени се општа намена, сулфуризлечи NSF Стандард 61 одобрени Нитрилна (BunaN) соединен

DEN 108.72

Круг крстдел дава печат помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Повисок durometer вредност укажува на

DEN 124.80

Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Оваа contoured копија прстен е изработен

DEN 1778.40

35 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 2 [Функција] Опрстен круг во кросдел да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични с

DEN 384.24

Изработени од Црна EPDM, има durometer на 70 A, прстени имаат кружен пресек и може да се користи низ широк темпера

DEN 44.64

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од

DEN 506.40

5 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Возило Машини Водовод, Зелена, Пакет на 10 Circular КрстSection They се кружни со кру

DEN 804.00

За употреба кај широк температура се движат од 30 степени F (34 степени C) 250 степени F (121 степени C).Масло отп

DEN 1252.80

Големина : OD 28mm, Дебелина : 1mm.Се користат за лични и професионални работилници, гаражи, и водоводни услуг

DEN 10694.40

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 1346.40

Тие најчесто се гледа во мотори, прирабници, вентили и така натаму.61 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 3.Тоа може да с

DEN 358.80

5 Пак A20063 FLUVAL МОТОРНИ ПЕЧАТ ОПРСТЕН : 305, 306, 405, 406 Замени.Овие замена се IOH Бренд не ОЕМ.Ова се вклопува со 305,