.

.

Со попуст
Мицубиши Материјали C2SAD1200N300 C2SA Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Необложени, 2 Краток Флејта, Ослободени од Вратот, за Алуминиум, 12 mm Намали Кол, 12 mm месо тело Ко

Мицубиши Материјали C2SAD1200N300 C2SA Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Необложени, 2 Краток Флејта,

DEN 2856.96

Од стока
Во магацинот

Висока ефикасност обработка за алуминиумски легури.Лесен за Употреба.Произведено во САД.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резен алат, рок алат, електронски компоненти и материјали, и тешко материјали решенија за употреба во производни процеси низ повеќе индустрии.Компанијата, е сосема подружница на Мицубиши Материјали Корпорација, беше основана во 1984 година и има седиште во САД Фонтана Долина, CA.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1595.28

Солидна карбид крајот мелници се кандидира на исклучително импресивна храна и брзина стапки.Круг месо

DEN 1422.00

Висока ефикасност обработка за алуминиумски легури.Произведено во САД.Крајот Мелница.Пакет Димензии : 1

DEN 2968.80

4 Flute дизајн за создавање на пофини бои и создавање на повисоки метал отстранување стапка.Високи перформ

DEN 22043.76

мелница дијаметар : 13 / 16 во.центар за сечење : 11 / 2 во.продолжен дофат : 4 хеликс агол : во 7 / 8.на спирала / на

DEN 1774.32

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 4516.80

Двеflute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.YG1 E5067 TF Ti Al

DEN 1536.00

Нашите дел # YG125584 3 / 8" фабрика дијаметар x 3 / 8" месо тело со дијаметар x 1 / 2" должина на намалување x 2" целоку

DEN 2595.36

Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк

DEN 446.40

Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и ус

DEN 647.76

★ 【Материјал】 : Цврсти Карбид Спирала Рутер Малку.Посебни ultrafine карбид одделение за завршувањето на ср

DEN 3638.16

Продолжениотстигне до вратот стил овозможува поголем пристап до вдлабнати области на работното парче

DEN 1437.60

Вкупна Должина : 70mm / 2.75" / 23 / 4"; месо тело со Дијаметар : 3 / 8" / 9.5 mm.Сечење Дијаметар : 3 / 8" / 9.5 mm; Флејта : 4Fl

DEN 540.00

Компанијата, основана во 1981 година, е со седиште во Јужна Кореја и има U.Алатката плоштад крајот создава

DEN 1136.16

Екстрадолгодолжина на крајот мелници имаат подолг сечење на рабови и може да се направи подлабока дело

DEN 1310.40

Цена За : Секоја Месо Тело Кол : 11 / 4" Стврдне (H) Компатибилност : Да Должина на Сечење : 4" Објект : Плоштадот