.

.

Со попуст
LabExact 1200210 Одделение AE Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.0 µm, 3.5 см (Пакување од 100)

LabExact 1200210 Одделение AE Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.0 µm, 3.5 см (Пакување

DEN 599.52

Од стока
Во магацинот

1.0 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 3.5 cm.Стакло микрофибер.Одделение A-E парична Казна порозност и брз проток, со 1.0 µm големина на честички задржување.Binderless borosilicate стакло микрофибер.DOP ефикасност е 99.98%.Главно се користи во суспендирани материи и воздухот мониторинг.Стакло микрофибер филтри се произведени од 100% borosilicate стакло микрофибер без употреба на врзива или зајакнување на агенти.Длабочина филтрација categorizes филтер медиумите дека стапици particulate во рамките на случаен матрица на влакна се наоѓаат во рамките на дебелината на медиумите.Ефикасноста оценка на филтерот е карактеристика на комплексни празен простор структура која се развива како влакна се преклопуваат.На влакна се користат за производство на овие длабочина филтри се мазни и единствен.Ова го дозволува нивната карактеристична висок проток, истовремено овозможувајќи задржување на исклучително мали честички и висок капацитет.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1420.80

Детекција и попишување на микроорганизми, висок Проток мембрана опции.Различни бои / grid опции.Бројни по

DEN 1063.20

Мембрански Филтер.Направен Од Целулоза Ацетат.Дијаметар 70mm.Големината на порите 3.00 um...

DEN 575.76

Бројни пора големини.Различни бои / grid опции.Детекција и попишување на микроорганизми, висок Проток мем

DEN 9057.84

Достапни пора големини : 0.45 µm и 0.80 µm.Боја : Црна или Зелена.Површина : Gridded.Пакување : Индивидуално Спакув

DEN 5463.60

Го подобрува нуклеинската киселина обврзувачки дури и под алкални услови.Има додадени сила и издржливо

DEN 1487.28

Широк хемиска компатибилност.Занемарлива extractables.Силни и отпорни на топлина.Единица Брои Тип е Мембранс

DEN 335.76

◑На Хидрофилна PDF мембрана е главно се користи во прочистување и филтрирање на растворувач и хемиски су

DEN 1262.40

Ние нудиме широк спектар на филтер материјали, вклучувајќи и префилтер мембрани, како и hydrophobic и хидрофи

DEN 7104.24

Го подобрува нуклеинската киселина обврзувачки дури и под алкални услови.Има додадени сила и издржливо

DEN 2279.76

Хидрофилна.Висок проток.Ниска протеини обврзувачки.Ниски концентрации на extractable супстанции.Одлична хе

DEN 3090.96

Имајќи во предвид дека помалите примероци и поголема густина формати или microarrays стануваат се почести, н

DEN 220.56

25µm големината на порите 47mm дијаметар 115ml капацитет.GVS Живот Науки аналитички филтри се подготвени да го

DEN 1008.00

Ние нудиме широк спектар на филтер материјали, вклучувајќи и префилтер мембрани, како и hydrophobic и хидрофи

DEN 449.52

Вкупно Суспендирани цврсти Материи стакло микрофибер филтер 5.5 cm.Стакло микрофибер.ЕПА методи 2540 C и 2540 D

DEN 15015.84

Мембраната површина од 444 cm2 за Researcher12 Зелена и до 1,715 cm2 за Researcher41 Зелена и се совршен избор за скала наго