.

.

Со попуст
WoolPets Kitty Волна Игла Felting Занает Комплет Направени во САД.

WoolPets Kitty Волна Игла Felting Занает Комплет Направени во САД.

DEN 1708.80

Од стока
Во магацинот

Чекор-по-чекор фото инструкции направете го тоа едноставно да се создаде свој Woolpets.Woolpets Колекции се рангирани или како "Лесни" или "Средно".Овие прекрасни парчиња на уметноста, исто така може да се користи во сенка кутии, како празник украси, или за да креирате еден-на-еден вид виси мобилен!Оваа KITTY комплет вклучува : Бела, сива, marigold, бонбони и црна НЗ Corriedale волна 2 нови felting игли на skewer детални фото инструкции ЌЕ ВИ ТРЕБА : владетел пена подлога за работа површина Не е доволно волна roving во овој комплет да се направи 2 kitties дека мерката околу 2,5 - 3" високи и на ниво на вештина е оценет СРЕДНО.Woolpets игла felting колекции се совршен начин да го научат уметноста на sculptural игла felting.Комплетот содржи се што да направи 2 kitties околу 3 инчи висок.Навистина!Се очекува да поминуваат од еден до два часа за да се заврши својата игла felted Woolpet.Спакуван во забава се од сад за давање на подарок.За возрасни и деца над 7 години.Бидејќи секој комплет вклучува 2 остар, бодликава, felting игли производителот препорачува нив за возраст од 10 и нагоре.Ниво на вештина е средно.Сите колекции вклучува 2 нови felting игли и вклучуваат речиси сè што ви треба.Имате опција на додавање на пена подлога за вашата нарачка, која ќе трае низ многу, многу проекти.Ќе треба пена подлога или сунѓер да се користи како работна површина.На "Лесен" колекции се супер лесен и "Средно" колекции имаат повеќе чекори кои се вклучени и ќе биде потребно повеќе време за да се заврши, но тие навистина нема што многу потешко.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 218.16

Ова животно felting комплет може да се користи како подароци за Децата Ден, birthday (Роденден), Божиќ, Денот на М

DEN 215.76

Помага да се задржи лепак од брзо сушење.Овој камен може да се користи како палета за eyelash продолжување л

DEN 191.76

Боја : Како на слики прикажани 【БОГАТА КОМБИНАЦИЈА】основа постави алатка за дијамантски слика почетни

DEN 335.76

Вез за Полнење : 1pcs 7.9 инчен везови карики, 1 поставува мека везови теми, 2 парчиња везови игли, 1pcs режа, 1 buc

DEN 531.12

5 : имаме добра услуга по продажбата еластичен focce на dashboafe клип ќе recede во сонце за долго thme Планината паме

DEN 1651.20

Висок квалитет на Хартија Ленти : Хартија Filigree Сликарство ленти на бојата со броеви се направени од висо

DEN 516.00

Доаѓа во комплет со потребните алатки за почеток изведувач за да го најдете вашиот омилен начин за осло

DEN 3600.00

ПЛАТНО : Мерки околу 13 14.5 x инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 10 x 11.4 инчи.

DEN 767.76

3 Типови На Платна, 5 Големини Да Се Избере.Платно Само, Без Волна Или Конец Теми Пак, Не Комплет.Убава Мод

DEN 576.00

Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас во прв пат 【Широка Примена】Manda

DEN 719.76

24 акварел моливи.Сите во еден уметност сликарство поставите кутија ги задоволува сите потреби како мож

DEN 1487.76

ТОЧНИ бојапечатени памук платно со Zweigart со 8 дупки по инч со прецизни печат модел за да се обезбеди исклу

DEN 239.76

Боја Со Број Колекции : тоа е Едноставен и лесно да се наслика.Смола Круг Кристал Дијамант Сликата, може

DEN 592.80

Чувајте го на чисти и да се заштити против силни вибрации и шокови.【ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ВО КРАТКО ВРЕМЕ】

DEN 1238.16

Професионален дизајн и разумни структура, лесно е да го замените стариот или оштетена една.Со користење