.

.

Со попуст
SHARPAL 115N Кредитна Картичка Големина Дијамант Острат Камен, Џеб Дијамант Нож и Алатка Острилка (Дополнителна парична Казна 1200 Чакал)

SHARPAL 115N Кредитна Картичка Големина Дијамант Острат Камен, Џеб Дијамант Нож и Алатка Острилка (Дополнителна

DEN 262.80

Од стока
Во магацинот

Дополнителна парична казна 1200 ронки (9 micron) за усовршувајќи.Прстен зафат држи да се заштитат рацете од повреда кога изостри.Огледало полиран финиш на задната страна за итни сигнализација.Компактен & pocketable кредитна картичка големина.Идеален за острење ножеви, мали остро и укажа алатки, вклучувајќи карбид и high speed челик со алатки.Џеб Ножеви.Лов Ножеви.Филе Ножеви.Тактички Ножеви.Готвач е Ножеви.Секира.Hatchet.Machete.Трева Ножот.Лопата.Shears.Chisels.Рутер Малку.Вежби.Таму е 'пауза-во" периодот за дијамантски sharpeners.При првата употреба, на површина ќе се појави да биде особено груб.Оваа грубост е поради завршната процесот на производство и ќе бидат отстранети во текот на времето, без да влијае на перформансите.Како дијамант површината носи надолу, се повеќе и повеќе дијамант жито се изложени и на острилка намалувања побрзо.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1526.40

Направена од највисок квалитет на материјали.Изграден за перформанси и издржливост.Направен во Белгиј�

DEN 479.76

✅ПРИРОДНА КОЖА : Оваа кожа е вистински cowhide.Ние ги користиме зеленчук пржен и фино мелен процесот за маз�

DEN 407.76

Тие се нагласи брзо сечење акција, некои од најбрзо што видовме.Ова заострување камен во голема мера мож

DEN 1799.76

Различни камен класификации се како што следува : Силициум Карбид (Крупни) : вештачки камен кој е многу coa

DEN 671.76

Функција : само да се стави на камен во вода за 1015 минути пред да го користите и тие се подготвени да ги ко

DEN 1660.32

Ронки : Парична Казна #8000 Тип : Синтетички.Големина : 8" x 3" x 1".За да се добие навистина остар раб, ќе мора ра�

DEN 573.12

Абразивни Острат Камења.Производителот : Norton.Направен во Мексико.Острат Датотека, Форма Круг Работ, Абр�

DEN 2640.00

Вредност утврдена за Ха Нема Kuromaku Керамички Острило #220 , #1000 со Оригинални Пластична Кутија.Најдобар зби

DEN 479.76

Ammco Стил Кочница Усовршувајќи камења.Дизајниран за замена на Ammco број 3810 парична казна завршувањето усо�

DEN 959.76

КАКО ДА се КОРИСТИЕдноставно се впие влажни камен за 510 минути пред да ги користите,и да ја инсталирате н

DEN 1185.60

Ве молиме проверете објект изберете ставка големина / боја и да се провери пакет количество carefuly berfore се

DEN 4463.76

Алуминиумски Тркала Тело : воланот е изработени од една солидна парче 6061 Алуминиум, кој е полесен во те�

DEN 478.80

Нож Strop за Остар Раб : оваа кожа усовршувајќи воланот е одлична за сите типови на ножеви, chisels, машини, ала�

DEN 246.48

На крупни 120 ронки полесни страна е за почетна острење или отстранување на мали nicks и пофини 240 ронки темн

DEN 407.76

Користете го овој 1000 / 6000 ронки острило да се задржи вашата дневна кујнски ножеви исклучително остар.Не �

DEN 12120.00

2) Ножеви со ултра акутна острат агли (помалку од 14 степени).Можете да ги купите острилка во пакет со неко�

DEN 479.76

Подобрување на вашиот сечење искуство со остри ножеви 2 во 1 вода камен има крупни #1000 ронки страна да бр�

DEN 9720.00

Содржи Сè што Ви Треба да го Обликуваат и го Изостри Сите Woodturning Tools.Спакувани во Премиум Алатка Кутија с�

DEN 816.00

Денес, Helko Werk е широко призната како производител на премиум светска класа рачно изработени оски.Рачно и