.

.

Со попуст
VMF-121 Patch – да се Шие На

VMF-121 Patch – да се Шие На

DEN 2244.00

Од стока
Во магацинот

По втората Светска Војна, ескадрила беше реактивира во сад во Поморска Воздух Станица Glenview, Illinois каде ескадрила е име беше променето во Морските Напад Ескадрила 121 (VMA-121).Нивната опашка код е VK и нивните радио повик знак е "Борба".VMF-121 Patch – Шие On Marine Борец Напад Ескадрила 121 (VMFA-121), исто така познат како "Зелена Витези", е сад Маринскиот Корпус авиони ескадрила оперативен F-35 B Молња II.Ескадрила е врз основа на Маринскиот Корпус на Воздухот Станица Iwakuni, Јапонија и паѓа под команда на Морски Авиони Група 12 (МАГ-12) и 1 Морски Авиони Крило (1 MAW).На 15 септември, 1944, Зелени Витези слета на Peleliu и се бореле таму до 25 јули 1945 година.Историја Светска Војна IIMarine Борба против Ескадрила 121 (VMF-121) беше активирана на јуни 24, 1941 година.Во ова време тие летаа различни авиони, вклучувајќи го F4 U Corsair, F8 F Bearcat и А-1 Skyraider.НИ Ветеран во Сопственост на Мал Бизнис. Зелената Витези почна борбени операции летање на F4 F Дивите, а подоцна и F4 U Corsair, како повелбата членови на Кактус воздухопловство и во текот на Битката на Guadalcanal.[1] во Текот на Пацифичка Војна, VMF-121 произведени четиринаесет борец асови, повеќе од било кој друг ескадрила, вклучувајќи Медал на Честа примачот, Големи Јосиф J.Во јуни 1953 година тие, исто така, во собата. Тие се врати во сад за да се деактивира на септември 9, 1945 година.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 2884.80

Предизграден Модел.Големина во ИНЧИ : Должина : 7.2 Ширина : 6.31 Материјал : DIECAST.Пред насобраните модел,подг

DEN 8639.04

1 : 200 Скала Историски Авиони.Многу детални во текот,Високо Предмети 13.98 инчи во должина?11.74 инчи во wingspan.П

DEN 2052.00

2 Инчен (27cm x 36cm) Материјал : алуминиум легура, еколошки пластика Тежина : 1 KG International certification : EN71, ASTM, IS08124 и д

DEN 492.00

?????? ?? ( CM )? 29.5 ? ( CM )? 30.14 ?? ?????? ??????????????????????????????3 D?????????????????????????????????????????????.Многу детални во текот,Високо Пре

DEN 263.76

HML167, се здоби со дополнителни активности за обука ескадрила и модел на менаџер за УХ1 N.Летање УХ1 Es за вре

DEN 1528.80

Овој сет е НИ Aerospace Земјата Опрема во Собата.Објектите во овој сет се типични за поддршка опрема најде на

DEN 7656.00

Дрвени Handcarved Модел 343rd Борец Ескадрила, 55от Борец Група P51 Model Fly со 343rd Борец Ескадрила во овој страна нап

DEN 263.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 1432.80

Извезена Печ.НИ Ветеран во Сопственост на Бизнис 3.54×3.46" 446th Airlift Крило Ескадрила Patch – Пластични Backing The 446

DEN 17491.68

Предизграден Модел.Големина во ИНЧИ : Должина : Ширина : .Материјал : DIECAST.Пред насобраните модел,подготве

DEN 6773.28

?????? ?? ( CM )? 27.53 ? ( CM )? 25.2 ?? ?????? ??????????????????????????????3 D????????????????????????????????.Многу детални во текот,Високо Предмети.С

DEN 1343.76

1 : 500 скала Модел е околу 3 1 / 2 инчи долг со 2 3 / 4 инчи wingspan.Herpa Крилја Mexicana de Aviación Centenerary Серија Златна Ацте

DEN 2622.72

Предизграден Модел.Големина во ИНЧИ : Должина : 3.67 Ширина : 3.49 Материјал : DIECAST.Пред насобраните модел,под

DEN 959.76

Diecast метал авиони модел на авион.Модел мерки, Lenght : 23.34 CM, Wingspan : 16.46 CM,Опашката Висина : 5.18 CM.Limited Edition,изборо

DEN 7656.00

Ако е активирано да федералната служба, на Крило е стекнато од страна на United States Air Force Воздух Мобилност К

DEN 2299.20

1 : 72 Скала Историски Авиони.Метално тело и пластика во детали.Многу детални во текот,Високо Предмети.Пре

DEN 478.80

Овој модел комплет може да бара собранието и сликарство.Цемент, алатки и боја не се вклучени.Содржи мали

DEN 1521.60

МЗ3 PP4015 YL.Пластични 3Сечилото Пропелер 40mm / 1.5 mm Вратило Г.С. / CCW Сет (ЖОЛТ) Вклучува 2 x Пластични 3Сечилото П

DEN 1225.68

Официјално лиценцирани од страна на ПРОЗОРЦИ s меѓународните авиокомпании.Што ова значи дека нашите мо