.

.

Со попуст
R&R Лосион Инсекти Отвратителен Лосион Deet Слободни. Не-Мрсна, Не-Вулгарен, Без Мирис, 8 Часовна Заштита. Безбедна за Сите Возрасти. ЕПА Регистрирани како Biopesticide Корист

R&R Лосион Инсекти Отвратителен Лосион Deet Слободни. Не-Мрсна, Не-Вулгарен, Без Мирис, 8 Часовна Заштита.

DEN 299.76

Од стока
Во магацинот

Нашите сад Производна постројка е ФДУ/EPA/NSF Регистрирани за Производство и Формулира преку ШАЛТЕР производи.Формулиран како не-вулгарен и не-мрсна мирис Рака Лосион.ЕПА означен како био пестициди не пестициди како Picaridin или Deet.Без мирис не-токсични не-мрсна семејство пријателски.R&R Лосион е Американско семејство во сопственост на бизнис основана во Скотсдејл, Аризона во 1983 година. Repels mosquitos и крлежи на до 8 часа.Био пестициди не пестициди како Диета или Picaridin.Нема да влијае на тетоважи.Активната Состојка IR3535 е одобрен за пчели, оси, flys, chiggers, и други инсекти.Безбедно да се користи околу вашата сакана четириножни пријатели.Оваа инсекти отвратителен е активна состојка е IR3535 дека е регистриран со ЕПА 70769-2-91651.Може да се reapplied до 3 пати, нема потреба да ги измиете, безопасни.Лосион оди на мазни, крем, светлина, и високо хидратантна.

Детални спецификации

Додатоци на производи