.

.

Со попуст
Milageto за Еднократна употреба Филтер 0.45 um Вода Решение Мембрана

Milageto за Еднократна употреба Филтер 0.45 um Вода Решение Мембрана

DEN 599.76

Од стока
Во магацинот

Дијаметар : прибл. 13mm,големината на порите : 0.22 хм,10/пакет.Одлична единица-да-единица и многу-до-многу reproducibility и конзистентност. 100% Сосема Нов и со Висок Квалитет.Филтер PTFE : Hydrophobic PTFE мембрана со Полипропилен(PP) домување,не се стерилни.Конектори : Доводното : Женски луер,Штекер : машки се лизга луер.Опис : - Филтер PTFE : Hydrophobic PTFE мембрана со Полипропилен(PP) домување,не стерилни - Дијаметар : прибл. 13mm,големината на порите : 0.22 хм,10/пакет - Конектори : Доводното : Женски луер,Штекер : машки се лизга луер - Одлична единица-да-единица и многу-до-многу reproducibility и consistency Specification : - Материјал : полипропилен - Дијаметар : прибл. 13mm / 0.5 Инчи - Por Големина : 0.45 um - Боја : Сина како што е прикажано во екранот pictures Package Вклучува : 100 Парчиња Филтри за Еднократна употреба.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 220.56

25µm големината на порите 47mm дијаметар 115ml капацитет.GVS Живот Науки аналитички филтри се подготвени да го

DEN 1420.80

Детекција и попишување на микроорганизми, висок Проток мембрана опции.Различни бои / grid опции.Бројни по

DEN 14494.56

Дијаметар : 46.2 mm.Висока чистота, тенка PTFE мембрана во секвенцијално нумерирани хемиски отпорни полипроп

DEN 3083.52

Мазна, рамна површина микроорганизми кои се задржуваат во една рамнина на површината.Во суштина нула aut

DEN 4710.72

Цена за 7 Пакети од 100 компјутери 4.7 cm Одделение ССОУ Binderless Стакло Микрофибер Filter Grade ССОУ НА врзивно мате

DEN 5052.00

Цена за 2 Пакети од 50 компјутери 230734, Стаклени Влакна Филтер Диск, Prefilter, Врзивно Слободни, 1.0 хм, 90mm Дијаме

DEN 2279.76

Хидрофилна.Висок проток.Ниска протеини обврзувачки.Ниски концентрации на extractable супстанции.Одлична хе

DEN 15015.84

Мембраната површина од 444 cm2 за Researcher12 Зелена и до 1,715 cm2 за Researcher41 Зелена и се совршен избор за скала наго

DEN 1008.00

Ние нудиме широк спектар на филтер материјали, вклучувајќи и префилтер мембрани, како и hydrophobic и хидрофи

DEN 335.76

Polyamide мембрански филтер е направен од чисто polyamide прави универзална филтер за појаснување.Polyamide мембран

DEN 9057.84

Достапни пора големини : 0.45 µm и 0.80 µm.Боја : Црна или Зелена.Површина : Gridded.Пакување : Индивидуално Спакув

DEN 1924.80

Полиестер (ПИТ) Мембрански Филтри, 0.2 Micron, 13mm, 100 / Pk.Sterlitech полиестер песна etch (ПИТ) мембрански филтри, 0.2 micron

DEN 441.60

Хидрофилна.Најниска протеини обврзувачки Својства.Високо отпорни на влага.Стабилна против слаби сода

DEN 3836.40

Филтрација на микробиолошки медиуми, сера и други адитиви.Идеален за HPLC Растворувач.Стерилизирање филт

DEN 719.76

Мембрански Филтер.Големината на порите 1.00 um.Дијаметар 110mm.Направен Од Целулоза Ацетат 50 Pcs.Deschem 110mm,3.00 хм,

DEN 5463.60

Го подобрува нуклеинската киселина обврзувачки дури и под алкални услови.Има додадени сила и издржливо

DEN 335.76

◑На Хидрофилна PDF мембрана е главно се користи во прочистување и филтрирање на растворувач и хемиски су

DEN 455.76

PTFE Мембрански Филтер.Направени Од Страна На Polytetrafluoroethylene.Дијаметар 47mm.Направени Од Страна На Polytetrafluoroethy

DEN 599.52

1.0 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 3.5 cm.Стакло микрофибер.Одделение AE парична Казна порозност и брз пр

DEN 7104.24

Го подобрува нуклеинската киселина обврзувачки дури и под алкални услови.Има додадени сила и издржливо

DEN 1487.28

Широк хемиска компатибилност.Занемарлива extractables.Силни и отпорни на топлина.Единица Брои Тип е Мембранс

DEN 1262.40

Ние нудиме широк спектар на филтер материјали, вклучувајќи и префилтер мембрани, како и hydrophobic и хидрофи

DEN 575.76

Бројни пора големини.Различни бои / grid опции.Детекција и попишување на микроорганизми, висок Проток мем

DEN 449.52

Вкупно Суспендирани цврсти Материи стакло микрофибер филтер 5.5 cm.Стакло микрофибер.ЕПА методи 2540 C и 2540 D

DEN 3090.96

Имајќи во предвид дека помалите примероци и поголема густина формати или microarrays стануваат се почести, н

DEN 1063.20

Мембрански Филтер.Направен Од Целулоза Ацетат.Дијаметар 70mm.Големината на порите 3.00 um...