.

.

Со попуст
Соларни центарот на Вниманието Отворено Водоотпорен Соларен Погон Пејзаж Дискутираше 2-во-1 Ѕид Светлина Декоративни Осветлување Автоматско вклучување/Исклучува?

Соларни центарот на Вниманието Отворено Водоотпорен Соларен Погон Пејзаж Дискутираше 2-во-1 Ѕид Светлина Декоративни

DEN 1199.76

Од стока
Во магацинот

ЗОШТО ДА ИЗБЕРЕТЕ RAYSLIT?Со Rayslit е Соларен Погон на Светлината не треба да се задржи плаќање на повеќе сметки за електрична да го осветлите вашата отворено.Извонредна Издржливост & Квалитет Гарантиран : отпорен не само дожд, но сите видови на екстремни временски услови, како ветер или горење на сонцето.Единицата се напојува со 18650 соларен и литиум-јонска батерија работењето на 2200 m Ah, како и за функциите за околу 10+ часови по целосна наплата.Топло Совети : ве Молиме бидете сигурни да го префрлат во задниот дел на сончев панел за "на" статус.Можете исто така да го имаат како декоративни светлина на отворено за ноќно естетика или пејзаж осветлување, Nekteck е соларен светлината може да направи овие работи.Тоа е многу потрајни од други градинарски светла соларен погон со пониска водоотпорен одделение.Тоа можат да го издржат сите видови на страшни времето.IP65 Водоотпорен - Нашите led соларна место светла се изработени од АБС висока јачина на материјал и помина строгата воздух-стегање тест.ПОСВЕТЛА & ВИСОКОТО ВОДООТПОРЕН НИВОА Rayslit соларна Led рефлектори' водоотпорен ниво е до IP65 и повисоко од повеќето производи на пазарите, со единствена времето-отпорни дизајн, таа може да издржи дожд и други екстремни временски услови.УЛТРА СЈАЈНА И СОЛАРЕН ПОГОН : Со 4 компјутери диодите на светлото во внатрешноста на секоја единица и висока ефикасност соларен панел, овие соларни рефлектори се посветли во споредба со другите светла во промет; вграден сензор за светло со што автоматски се пали кога е темно и трошоци во текот на денот.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1815.36

►Со прецизна светлина дистрибуција агол и прикажување на индекс >80 Ra, светлина е природен, чист и уреден

DEN 791.76

3 РАЗЛИЧНИ CORLOR СВЕТЛИНА Екстра жолта црвена зелена леќи вклучени, замена на инсталацијата е многу еднос

DEN 1031.28

Температура на бојата : топло светло 3000 K, природна светлина 4000 K Светилка тип : LED чип ◆Задоволство Гаран

DEN 790.32

Тоа е лесно и без мака да ја прилагодите соларен панел да се направи тоа лице директно до сонцето за изл

DEN 652.80

Добредојдовте на нашата продавница, нашите светилки, сигурен квалитет, е вашиот најдобар избор.Влезен н

DEN 1538.40

"Апликација" : Оваа центарот на вниманието е широко се користат во дневната соба, трпезарија, коридор, сл

DEN 533.04

АВТОМАТСКИ : во Овој сончевата светлина автоматски ќе се врти во мрак за ноќно осветлување и исклучувањ

DEN 789.60

ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ 12 W LED Скок светлина 900 Lumens 3000 K Топло бела,добро за вашиот двор,градина,за безбедност и

DEN 557.76

◆Задоволство Гаранција : WPOLED обезбедува високо квалитетни светилки со најновата технологија и највисо

DEN 887.76

Долго работно време, изградена‑во 18650 литиум батерија(2000mah), светне 69 часа по целосно наполнета.6 оз Сола

DEN 931.20

Дебел алуминиумски тело и силна стакло дизајн издржат врнежлив и снежните временските услови; водоотпо

DEN 671.76

Лесно да се инсталира и 120°Прилагодува светлината главата, совршен за Патио, Тремот, Патека, Дек, Базен, Д

DEN 1300.08

● Стилски, елегантни вдлабнати светла поплава вашата соба во топли, бела светлина ● Show природна боја : CR

DEN 1679.76

1.【ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА】Ова ДОВЕДЕ Пејзаж Светла Влезен напон е глобална напојување за AC100277 V,можете да се

DEN 479.76

Не надсе стегне.Поставете ја светлината назад за да зголемената стапка Отстрани монтажа заградата, так

DEN 952.80

▶Надгради базен светлина : целосно се потопува во вода и целосно запечатени, може да се користи директн

DEN 2201.28

Ако имате било какви прашања, ве молиме ни email на време, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Пакет се Вклуч

DEN 2224.80

Потоа се сврти кон нискосветлината автоматски режим за штедење енергија.Капацитетот на батеријата на 26

DEN 1103.76

Во текот на последните години на ELEGLO се разви во една од водечките производители на декоративни надворе

DEN 1199.76

Кога осветленоста на околината е доволно ниска за да се бараат осветлување,FONLGEN соларни уредување светл

DEN 503.28

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични,Алуминиумски; Нето Тежина : 260g.Пакет Содржина : 1 x LED Св

DEN 2159.76

Заврши низок напон пејзаж светлина комплет од Џон Timberland со 6 енергетскиефикасни LED рефлектори, еден бесп

DEN 919.68

За us We се главно ангажирани во разни видови на апарати за домаќинство светилки и осветлување светилки, п