.

.

Со попуст
ЕВА БИСЕР HD 50:50 Двојна Основа Целосна Покриеност Долготрајни Лесна Текстура Витамин Е нега на кожата И 101 Фондацијата Четка Поставите Шминка за Полнење (Темната)

ЕВА БИСЕР HD 50:50 Двојна Основа Целосна Покриеност Долготрајни Лесна Текстура Витамин Е нега на кожата И 101

DEN 1056.00

Од стока
Во магацинот

За Фондацијата : Овој Мирис Слободни, Paraben Слободни и Petrolatum Бесплатно е најпознатите разноврсна целосна покриеност foundation.Net Wt. 0.51 оз.За Четка : Овој Професионален, полна големина, конусни, овална синтетички четка е направен за лесна апликација на крем/течни фондации, concealer или крем blush.Net Wt. 0.5 oz.Кожата балансирање комбинација на Кокосово Масло и Витамин Е Лесен не мрсна текстура со природни мат финиш и долготрајни носат.Опфаќа црвенило, промена на бојата, акни, лузни, несовршености, тетоважи и повеќе.Комбинирање на Комплексни Хранливи материи со Витамини, Минерали, Пептиди и Антиоксиданси во Мулти-Функционални нега на кожата Производи.Идеален за чувствителни, акни склони и зрела кожа.ЕВА БИСЕР HD 50 : 50 Двојна Основа и 101 Фондацијата Четка во Собата.Овој Комплет вклучува Две идеално исти фондацијата нијанси се развива со Ева 20 години искуство да се создаде рамнотежа, лесна дефиниција и "природни" изгледа контури.Насмевка со Ева Бисер е "Обратна Контура" во 2-Едноставни Чекори..за да Беспрекорна Совршенство користење на 101 фондацијата четка.Фондацијата Нето-Wt. 0.51 оз и Четка Нето-Wt. 0.5 oz.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 312.00

розацеа и егзема) Младешки изглед : ги намалува појавата на линии и брчки.Слободни На токсични хемикалии

DEN 696.00

Tarte е Maracuja Затемнети Крем е вегетаријанци, ултралесен & хидратантен затемнети moisturizer, кој обезбедува чис

DEN 158.16

① Последната надградена Воздушна Пумпа ги отстрани вграден во пролет, Тоа нема да ја загадуваат на вики

DEN 819.36

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОДОБРО ГОЛ Останат Голи е бестежин, buildable покриеност течни фондацијата дизајниран за да кр

DEN 597.12

Наградуваниот CC+ КРЕМ Вашата Кожа, Но Подобро CC+ Крем е наградуван боја пенкалата крем кој работи убаво

DEN 773.28

Прав и фондацијата комбинирани во еден пренослив компактен.Долгоноси, целосна покриеност во прав работ

DEN 719.76

Медиspa нивоа на витамини & растенија.Отпорен на вода и трансфер отпорни покриеност кој трае во текот на ц

DEN 239.76

Медиум покриеност фондацијата обложени со пигменти, кои обезбедуваат природни, сончева заврши трае до 1

DEN 1440.00

Merle Норман Покриеност : Средно до Полно.Крај : тип Кожа : Нормално да се Исуши.Оваа свилен возвишеното шми

DEN 695.76

Xiang Yi Бен Chong Rhodiola Блескав ББ Крем, Тонирање До Навлажнувачки ББ Крем Фондацијата, Покривање на Порите И Ф

DEN 402.96

Оваа основа е долгоноси формула која е трансферслободни, така што вашата шминка изгледа беспрекорно од

DEN 151.20

Добиете мат финиш.Ултралесни фондацијата апсорбира масло за мат и poreless бараат да се заврши.Оваа течност

DEN 408.00

"ФИЗИЧКО ПОКРИВАЊЕ : Со Шминка Револуција го Сокријат и да го Дефинирате Фондацијата малку оди долг пат!

DEN 807.12

Големина 11 е погодна за примена на сенки, concealer и е идеален за прецизно детални работа.Нова мека синтетич

DEN 321.60

Боја : Класичен слонова коска Чувајте ги сомневајќи вашата возраст со Covergirl Едноставно Столетните Инста