.

.

Со попуст
Othmro Пластични Пневматски Пригушувач Издувните Пневматски Воздушна Линија на Проток Контрола Пригушувач 1.5 cm/0.59×1.5 cm/0.59×3.5 cm/1.38 Сини 30PCS

Othmro Пластични Пневматски Пригушувач Издувните Пневматски Воздушна Линија на Проток Контрола Пригушувач 1.5

DEN 801.60

Од стока
Во магацинот

【ФУНКЦИЈА】- Пластични Пневматски Пригушувач користи за да се намали динамиката на бучава на пневматски компоненти или уреди за издувни гасови. 【УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН】- Должина на : 1.5 cm/0.59 инчен, Ширина : 1.5 cm/0.59 инчен, Висина : 3.5 cm/1.38 инч. 【ПРЕДНОСТ】- Пластични Пневматски Пригушувач е подобро од тоа на месинг Издувните Пригушувач.Таа е погодна за употреба во места со помалку масло. 【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】- Издувните Пригушувач направени од Пластика, не е лесно да се патување, подобро намалување на шумот,корозија-отпорни. 【АПЛИКАЦИЈА】- Пневматски Пригушувач се користи за да се таложи воздух и пригушувач бучава од издувните пристаништа на воздушни вентили, воздушни цилиндри и воздухот алатки на прифатливо ниво во рамките OSHA бучава барања.ПЕРДУВИ Апликација - се користи да се намали динамиката на бучава на пневматски компоненти или уреди за издувни гасови.ПАРАМЕТАР Име на Производ : Пневматски Пригушувач; Материјал : Пластика; Прилагодливи : не, Работен медиум : воздух; Номинална притисок (MPA) : 1; Амбиент и средна температура (℃) : 5 60; Замолчување ефект (поголема од дп) : 25;.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 275.76

ИМЕ на ПРОИЗВОД Топ Прилагодливи Пневматски Пригушувач Филтер.Тема Надворешниот Дијаметар : 3 / 8 BSPT ; Ко

DEN 300.00

Тема Надворешниот Дијаметар : M5 ;Конец Должина : 0.20" ; Хексадецимален Ширина : 5 / 16".Максимум Притисок : 300 PSI

DEN 1915.20

Име на производ : Пневматски Пригушувач;Машки Навој Дијаметар : 12mm / 1 / 4 BSP.Вкупната Големина : 40x16mm / 1.6"x0.6"(L

DEN 239.76

【Производ Големина】 : ќе добиете 12 парче месинг пригушувач.Вкупната должина на секоја пригушувач е 0.48