.

.

Со попуст
Машки Конец Воздух Пневматски Издувните Пригушувач Бучава Редуктор Воздух Silencer Конектор за Машинска Опрема(G1/8)

Машки Конец Воздух Пневматски Издувните Пригушувач Бучава Редуктор Воздух Silencer Конектор за Машинска Опрема(G1/8)

DEN 1233.60

Од стока
Во магацинот

На silencers се користи за намалување на бучава на пневматски компоненти или уреди за издувни гасови.На пригушувач е направен од премиум месинг материјал, издржливи во употреба.Лесен за инсталација и висока редукција на шум резултат на тоа, брз и сигурен конекции. 100% сосема нов и висок квалитет.Се користи за воздух цилиндри, електромагнетниот вентил, пневматски вентил, пневматски мотор, итн.Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.На пригушувач е направен од премиум месинг материјал, издржливи во употреба.На silencers се користи за намалување на бучава на пневматски компоненти или уреди за издувни гасови.Лесен за инсталација и висока редукција на шум резултат на тоа, брз и сигурен конекции.Се користи за воздух цилиндри, електромагнетниот вентил, пневматски вентил, пневматски мотор, итн.Спецификации : Големина G1/4, 4pcs;G3/8, 2 парчиња;G1/2, 1pc;G3/4, 1pc;G1, 1pc Материјал : Месинг Тип : SLL throttling silencer Притисок Капацитет : 0-1 носители.6 MPa Бучава Елиминација Фреквенција : 150 Hz Температура Отпор : 250℃ Тежина : 47g~130g / 1.7 оз~4.6 оз (прибл.) Пакет листа : 1 торба * Silencer.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 239.76

【Производ Големина】 : ќе добиете 12 парче месинг пригушувач.Вкупната должина на секоја пригушувач е 0.48

DEN 300.00

Тема Надворешниот Дијаметар : M5 ;Конец Должина : 0.20" ; Хексадецимален Ширина : 5 / 16".Максимум Притисок : 300 PSI

DEN 801.60

【ФУНКЦИЈА】 Пластични Пневматски Пригушувач користи за да се намали динамиката на бучава на пневматск

DEN 1915.20

Име на производ : Пневматски Пригушувач;Машки Навој Дијаметар : 12mm / 1 / 4 BSP.Вкупната Големина : 40x16mm / 1.6"x0.6"(L

DEN 275.76

ИМЕ на ПРОИЗВОД Топ Прилагодливи Пневматски Пригушувач Филтер.Тема Надворешниот Дијаметар : 3 / 8 BSPT ; Ко