.

.

Со попуст
McCormick Гастрономски Глобалната Избира, Медитеранска Билка & Сол Мешавина, 1.62 оз

McCormick Гастрономски Глобалната Избира, Медитеранска Билка & Сол Мешавина, 1.62 оз

DEN 167.76

Од стока
Во магацинот

Ароматични мешавина од оригано, мелени црвен пипер, лук, морска сол & лимон кора.Најдобро се користи како завршна билка и сол се вклопуваат во текот јадења само пред сервирање.Сончево, сува Медитеранска клима е идеална за стабилна билки во оваа мешавина.Посипете ги на скара месо или ракчиња, тестенини, печено зеленчук и салати.Направи брз потопување масло за леб со прскање на леќата над маслиново масло.Со мирисна комбинација на Медитерански билки, морска сол, мелени црвен пипер, лук и лимон кора.Посипете на овој поканува мешавина на билки и морска сол за да додадете специфичен вкус тестенини, морски плодови, зеленчук и салати.Сончево, сува клима на Медитеранот е идеален за собирање на стабилна билки што се донесе оваа леќата на живот.Тоа е ароматични мешавина од оригано, мелени црвен пипер, лук, анасон, морска сол и лимон кора.Тоа ќе додадете топли Медитерански вкусови на миризливи билки, пикантен цитрус и допир на топлина на вашиот омилен рецепт за тестенини, скара пилешко, ракчиња или јагне, риба, зеленчук печено, салати и flatbreads.Посипете за како завршувањето на допир во текот јадења само пред сервирање или промешајте во маслиново масло за леб, потопување.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1603.20

Кошер.Експерт мешавина на сол, билки и зачини додава уникатен вкус и да било оброк сте инспирирани да се