.

.

Со попуст
Maped Студија Геометрија 10 Парче Сет во Калај Кутија (019409TA)

Maped Студија Геометрија 10 Парче Сет во Калај Кутија (019409TA)

DEN 431.76

Од стока
Во магацинот

Вклучува две compasses, молив острилка, гумичка, механички молив, владетел, protractor, две поставени квадрати, и резервни води.Доаѓа во здрав калај кутија.Сите парчиња ви треба за геометрија класа.Назад-до-училиште неопходност.Добиете сите мерење и изработка на алатки ви треба на едно место.И чувајте ги на едно место со овој compactly спакувани калај кутија која што содржи Maped Студија компас со универзален држач за било ширина молив, и друга Студиска компас со вграден механички моливи.Сет, исто така, содржи молив-острилка, на гумичка, и молив да се користи во држачот.Постојат дури и пакет на дополнителни води за механички молив.Се одликува со compasses и додатоци владетел, две поставени квадрати и protractor, кои ви даваат сè што ви треба за цртање и мерење на агли, кругови, и сите ваши геометрија потреби.Кутија е здрав калај со проѕирен пластичен капак.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1118.16

ЕФЕКТИВНО ВЕЖБАЊЕ : Можете ефикасно согоруваат калории со користење на оваа плоча, тоа е убаво што ги ко

DEN 1514.40

Изградена во shockproof материјал, кој може ефикасно да се заштити алатки во внатрешноста од попуштат и да го

DEN 265.44

EMT Поставите Завртка Спојки Челик EMT Поставите Завртка Спојки се Користи за Да се Обезбеди EMT Канал да EMT

DEN 215.76

Ве молиме да бидат простени за мала грешка од 12cm поради прирачник за мерење.Тежина : 26g Синџир должина : 40c

DEN 7103.76

Топла Посебни црева големина / должина може да се направи како што се бара, ве молиме контактирајте со на

DEN 1389.60

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, од 16 инчи во lenth да уживаат во луксузни врнежи од до

DEN 431.76

【Материјал】 : Направен од 100% Полиестер платно 【Дизајн】 : Оригиналниот дизајн, HD печати и живописни бои

DEN 239.76

Шарени монистра додадете за забава.Опис : Мек материјал : бебето штракаат играчка поставена е направен

DEN 883.20

Тоа е многу мал и не заземаат рамни просторот на кујната или бањата, што кујната или бањата повеќе чисти.

DEN 167.76

Идеален за пекари, торта декоратерите, продавници за кафе, и никаде на друго место треба да ги красат печ

DEN 703.92

Погодна за многу 14~26inch flat panel TV.Ве молиме имајте предвид и да се споредат заградата инсталирање дупка дал

DEN 479.76

Копче затворање.МАТЕРИЈАЛ : WULFUL мажите кошула усвојат 100% памучен материјал;цврст;дише;се чувствува мек

DEN 3600.00

100% Кожа.Гумен ѓон.Класичен Венецијански мокасина направени од најдобрите кожа, со карактеристичен крои

DEN 1831.20

[Висококвалитетни материјали] LED Јачина на Светилка е направен од висококвалитетна abs, трајни, ниска тем

DEN 300.00

DIY (Do It Yourself) Ова Само Лепило Лизгачи се Совршени за вашата Кујна Апарати за лесно се движи без оштетувањ