.

.

Со попуст
EAI Нафта Печат 35mm x 62mm x 9.5 mm ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој

EAI Нафта Печат 35mm x 62mm x 9.5 mm ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој

DEN 238.80

Од стока
Во магацинот

ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа 35x62x9.Тоа е причината зошто на вратило нафта печат е суштинска компонента на вашата деликатна машина.Што повеќе, овој печат има ниска оток во вода, обезбедување на долгорочна употреба.Направени за супериорен запечатување перформанси, ова масло печат користи гумени капак за стабилна печат способност и тесни се вклопуваат, внатрешна метал случај засилување за подобрување на ригидност на печат, и жартиера пролет за постојан притисок на окното за ефикасно затворање.Совршен двојно усна нафта печат за автомобилската, мотоцикл crankshafts, заработувачката, camshafts, оска шахти, машини, вода, пумпи, вентили, предните и задните тркала, и возила мотори.Отпорен на температура меѓу -40o F да 226o F.УЖИВАЈТЕ МАЗНА ПЕРФОРМАНСИТЕ на МАШИНАТА СО ПОМАЛКУ "дупките" во системот И BREAKDOWNSIn машина компоненти, "дупките" во системот може да доведе до intermixture на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи да влезат во вашиот машини.Нашата нафта печат ќе одговара совршено насекаде, каде што треба.ОДЛИЧНО се ВКЛОПУВААТ : 35mmx62mmx9.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 307.20

УЖИВАЈТЕ МАЗНА ПЕРФОРМАНСИТЕ на МАШИНАТА СО ПОМАЛКУ "дупките" во системот И BREAKDOWNSIn машина компоненти, "д

DEN 717.60

Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контак

DEN 215.76

Оваа вратило нафта печат има durometer на 70 [Предност] Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраули

DEN 358.80

Совршен двојно усна нафта печат за автомобилската, мотоцикл crankshafts, заработувачката, camshafts, оска шахти, м

DEN 262.80

ШИРОКА ПРИМЕНА : Со прецизност фитинг и супериорен материјал дизајн, овие scraper хидраулични wiper печати об

DEN 2171.28

Масло и Маснотии Печат Двојно Усна Вратило Кол 9.449" Ширина 0.591" За Понесе Кол 10.236" Нитрилна Гума Усна Мате

DEN 275.76

Спецификации : Внатрешен Дијаметар : 32милиметри / 1.Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраул

DEN 197.04

【Предност】гумени капак печат се зголемува добра отпорност на масти, минерални масла,хидраулични течн

DEN 179.76

ОН нафта печат е најстариот широко се користи нафта печат во хидраулични цилиндри, чија основна функциј

DEN 2040.00

вратило дијаметар : 20.0000 во.максимална вратило површината на ветер : 5000 fpm.надворешен дијаметар : 22.0000 во.о

DEN 1599.12

Внатрешен Дијаметар : 9.252".Надворешниот Дијаметар : 10.433".Ширина Дијаметар : 0.709".Печат Материјал : Нитрилна

DEN 443.76

Создаден 2.125 Инчи.Гасеница Опрема Видови : Роботот Булдожерите, Роботот Loader, Роботот Трактор И Повеќе.Оп

DEN 1008.00

Големина 30мм x 45mm х 8мм ТЦ Вратило Нафта Печат.Изградба Флуор гума нафта печат на телото, зајакнување на

DEN 1094.40

Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, нашата грижа за корисници одделот

DEN 238.80

ШИРОКА ПРИМЕНА : Со прецизност фитинг и супериорен материјал дизајн, овие scraper хидраулични wiper печати об

DEN 1089.60

Апликации Широко се користи во автомобил, мотоцикл crankshafts, camshafts, заработувачката, амортизер, мотори, ос

DEN 196.56

Euisdan AA Нафта Печат, ТЦ 24mm x 45mm х 8мм Нитрилна Гума Покрие Двојно Усна со Пролетта за Автомобилската Вратил