.

.

Со попуст
Чикаго Latrobe 250AN Високо-Брзински Челик Jobber Должина Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, Круг месо тело со Танг, 118 Степен Конвенционалните Точка, 29/64 Големина (Пакување од 1)

Чикаго Latrobe 250AN Високо-Брзински Челик Jobber Должина Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, Круг месо тело со

DEN 111.84

Од стока
Во магацинот

Намалена месо тело пресврт вежба битови (исто така наречен Сребро и Deming вежба делови) имаат месо тело дека е во помали дијаметар од својот вратило, дозволувајќи му на машини за дупчење со 1/4", 1/2", или 3/4" вежба чак да се создаде големи дупки.Круг месо тело со танг има рамна месо тело крајот за употреба со позитивни сплит ракав, драјвери и други вежби кои прифаќаат tanged shanks.Чикаго-Latrobe 250 AN серија jobber должина вежба малку е направен од високо-брзински челик со црна оксид заврши и има 118-степен конвенционалните точка за употреба во општа намена и за дупчење апликации на обоени материјали. 118-степен конвенционалните точка за општа намена и за дупчење апликации.Jobber должина пресврт вежба битови, најчеста должина на пресврт вежба малку, да ви понудат добар компромис на должината и да го достигне за широка палета на материјали и апликации.Вежба битови се сечење алатки кои се користат да се направи дупки во голем спектар на материјали со користење на машини како што рачен пренослив вежби, обработка центри, и стругови.High-speed челик (ХСС) обезбедува цврстина за отпорност на абење.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 311.76

Црна и Златна Тешки Сплит Точка ХСС Jobber Должина Вежба Малку.Големина на : 29 Декември.Противвредност .1360 Fl

DEN 1677.12

✔️ ДОЛГО ВЕЖБА МАЛКУ ДИМЕНЗИЈА : 5 / 8"(Дијаметар) x 9"( Flute Должина) x 12"(вкупна Должина) ✔️ МАТЕРИЈАЛ : ХСС(М2)

DEN 200.64

Dowel вежба малку за дупчење мазна дупки во дрво и пластика.Вистински Центар совет за лесна вежба сместува

DEN 1920.00

Затка обезбедува во согласност должина на одблесокот / Swage површината.Совет води малку во цевка & форми с

DEN 371.76

Ве молиме проверете ја големината и стил треба внимателно пред да го купат.Hegebeck Намалена месо тело Вежб

DEN 216.00

Титаниум слој се бори против абење и кршење 135степен сплит точка минимизира одење и се лизга.Големини се

DEN 239.76

Име на производ : Пресврт Вежба Малку;Карактеристики : Директно месо тело;Материјал : ХСС.Боја : Црна;Малк

DEN 1615.20

Име На Производ : Пресврт Вежба Малку;Материјал : Метал.Дијаметар : 1mm;Должина (Секој од нив) : 3.5 cm / 1.4".Боја

DEN 183.84

Брзина хеликс дизајн за три пати побрзо дупчење од стандардните рамки.Последните 50 проценти повеќе од в

DEN 228.00

Обезбеди непречено и прецизно дупчење во керамички плочки, мермер, кина, и стакло.Карбидпадна алатки фу

DEN 332.64

WESTWARD 6 PRY4 Параболична Jobber Вежба Параболична Број на Парчиња 1 Општа Намена Одделение High Speed Челик Калај З

DEN 222.96

Име На Производ : Пресврт Вежба Малку.Месо тело : Директно месо тело;месо тело со Дијаметар : 13mm / 1 / 2".Вкуп

DEN 215.76

ИМЕ на ПРОИЗВОД Пресврт Вежба Малку.МАТЕРИЈАЛ High Speed Челик 4241 ПАРАМЕТАР Малку Дијаметар : 7.9 мм / 0.31";Сеч

DEN 200.40

За дупчење и Holemaking.Производителот : Westward.Земја на Потекло : Кина.Jobber Должина Малку Вежба, Вежба Малку Гол

DEN 3301.92

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба без внатрешни coolant.Одделение : W

DEN 13318.32

Серија / Листа SD207 A, Ударна Точка Малку Големина на (mm) 12.25, Ударна Точка Малку Големина (Децимална Инчи) 0.48

DEN 17266.32

Серија / Листа SD207 A, Ударна Точка Малку Type StraightFlute Ударна Точка Малку, Ударна Точка Малку Големина (Децима

DEN 118.08

Општа Намена Дупчење.Површината се третира со црна оксид заврши 118 Степен Точка, права месо тело.Направе

DEN 590.64

Едно Парче изградба withstands поголем вртежен момент носивост од стандардните брзопромена делови.Ексклузи

DEN 5085.84

Серија / Листа SD265 A, Ударна Точка Малку Големина (Децимална Инчи) 0.2365, Ударна Точка Малку Крај / Слој Ti Al N /

DEN 1425.60

, Децимална Еквивалент 0 'Завртка Машина Вежба Малку, Фракционо Инчен, Вежба Малку Големина 45 / 64 Во.Вежба

DEN 518.40

Вежба Малку Групирање : Екстра Долг Вежба Малку.Предмет : Екстра Долг Вежба Малку.Вежба Малку Димензија

DEN 1231.20

JOBBER ДОЛЖИНА : 7 / 64инчен дијаметар на сечење, 11 / 2инчен flute должина, 25 / 8инчен целокупната должина, 118 степен

DEN 79.20

Паузаотпорни со највисок еластичност и цврстина.Брзо преку посебна точка форма.Долго алатка живот прек

DEN 23076.00

Серија / Листа SD207 A, Ударна Точка Малку Type StraightFlute Ударна Точка Малку, Ударна Точка Малку Големина (Децима

DEN 1624.80

Вежба Малку Групирање : Екстра Долг Вежба Малку.Предмет : Екстра Долг Вежба Малку.Вежба Малку Димензија