.

.

Со попуст
uxcell 500ml Пластични Волуметриски Мерна Колба за Лабораторија

uxcell 500ml Пластични Волуметриски Мерна Колба за Лабораторија

DEN 239.76

Од стока
Во магацинот

Име На Производ : Мерна Колба;Материјал : Пластика.Капацитет : 500ml;Вкупната Големина (Прибл.) : 25.7 cm x 11.1 cm/ 10.1" x 4.4" (H*Макс.D).Боја : Јасно White.Net Тежина : 83g.Pacakge Содржина : 1 x Мерна Колба.На Мерна Колба е дел од лабораториските опрема, еден вид на лабораторија колба, калибриран да содржи прецизни волумен на одредена температура.На колба е вазна облик и направени од пластика.На колба s устата е опремена со пластична затка.Се користи за прецизни dilutions и изработка на стандардни раствори.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1233.60

Име На Производ : Мерење На Првенство;Материјал : Пластика.Боја : Clear;Капацитет : 1000m L.Големина : 12.5 14.5 x cm(D*H)

DEN 784.80

Име на производ : Дипломирани Цилиндар;Капацитет : 500m L.Материјал : Пластика;Боја : Јасно Бели.Цевка со Диј

DEN 568.80

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, се повеќе издржливи.Површината на клипот се трети

DEN 1783.20

【2 PIECT】 Лос vasos graduados де vidrio tienen 800ml, 1000ml dos especificaciones 【Vidrio де алта calidad】 Hecho de vidrio grueso.Tiene алта resistencia ал calor, re

DEN 239.76

Дебел ѕид помага да се елиминира нарушување.За чување на дестилирана вода или различни reagent решенија.Со

DEN 472.80

500 m L јачина на звук.Borosilicate Стакло.Beaker во облик на брод со spout.Корисно за студирањето зафатнина на течност

DEN 1108.32

Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со овој оглас.Направен во сад.Про

DEN 844.80

ГОЛЕМИНА 100m L високи форма beaker со spout, една скала.Пакет од 6 ВИСОК КВАЛИТЕТ Направени од високо borosilicate ста

DEN 667.20

[МАТЕРИЈАЛ] : На beaker е направена од оловослободен еколошки стакло (GG17), лабораторијаодделение стакло [ЕДЕ

DEN 311.76

Точни скала за полесно да се измери прецизно и да се направи вашиот експеримент резултати повеќе точни.

DEN 14729.52

Килограм скала со излее 1000m L капацитет.Се продава во секоја од нив.Земја на потекло : сад.Голема големина

DEN 1171.20

Leakproof и голем капацитетсекогаш 100% безбедни и leakproof.Кога капакот е затворена, противалергиски силикони ц

DEN 3336.00

Тој е направен од Висок borosilicate стакло, па таа може да издржи околу 560°C вратот големина може да се прилаго

DEN 592.56

500ml Капацитет : 10pcs на 500ml (16.9 мл) стакло beakers вкупно.Индустриска Сила : Овие beakers се направени од 3.3 Borosilicate с

DEN 1451.04

Економски beakers од Лабораторија за Безбедност на Снабдување се спротивстави на многу киселини, органски

DEN 1862.40

Шише beakers се одлични за користење со биолошки и патолошки примероци.Тие се дизајнирани со мало рамо за л