.

.

Со попуст
TraderPlus 2 парчиња 15 Pin SATA на Двоен SATA Power Y Splitter Кабел за Хард Диск HDD SSD 8 Инчен

TraderPlus 2 парчиња 15 Pin SATA на Двоен SATA Power Y Splitter Кабел за Хард Диск HDD SSD 8 Инчен

DEN 232.56

Од стока
Во магацинот

Сплит еден SATA моќ конектор во две па можете да моќ на повеќе уреди со вашиот постоечки напојување.Употреба : Десктоп компјутер напојување SATA интерфејс не е доволно за да се купи овој еден, два на два, еден два сериски два SATA еден интерфејс за два интерфејси за да го промените два интерфејси се користат за да инсталирате повеќе хард диск DVD диск може да се користи при проширување кабелот.На SATA power splitter / Y-кабел победува на лимит на број на SATA дискови кои можат да бидат инсталирани во системот врз основа на располагање ПСУ моќ конекции.SATA 15 pin машки 2.Добар квалитет жица и construction Wire : 20 AWG Copper Brand нови SATA power кабел се користи да се подели стандард SATA штекер 2 SATA Power места.Претвори 1 SATA power port 2, ви помогне да наплатат повеќе хард дискови и уреди, реши SATA напојување недостиг проблем.SATA power y splitter кабел има помине низ SATA моќ конектор на едниот крај, daisy врзан за 2 женски SATA power конекторите на друг, овозможувајќи ви да го енергија до 3 SATA уреди.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 239.76

Serial ATA сигнал кабел.Поврзете го вашиот highspeed Serial ATA уред со Сериски АТА контролер.Поддршка за пренос на по

DEN 106.08

5 Gbps уреди.Сепак, пренос на податоци на SATA потсистем ќе биде ограничена дека на најбавната уред.Додека ка

DEN 155.76

0 HDD / SSD до компјутер преку ВидотC порта за да се олесни тестирање и трансфер на податоци ⚡ : Ако не се љубо

DEN 1785.60

Бренд Име : IO Сртот.Модел : SYCAB40019 SATA внатрешни 'L' да e SATA надворешни 'јас' кабел за податоци.Кабел должина : 1

DEN 847.20

Име на производ : LP4 на Двоен SATA Power Кабел Адаптер.Пакет Содржина : 1 x LP4 на Двоен SATA Power Кабел Адаптер.Се кор

DEN 1778.40

Оваа САС кабел може да се користи за да се поврзете на внатрешни уреди, e.г.хард диск со SATA 7pin конектор за

DEN 718.80

❄ Оваа експанзија / продолжување адаптер кабел, работи одлично за додавање SATA дискови ❄ Се проширува о

DEN 230.16

Направени од висококвалитетни материјали кој е издржлив за да го користите.Овој производ е добра спров

DEN 469.20

Име на производ : e SATA да Адаптер од SATA Кабел;Тип : 2 Порти.Кабел Должина : 44cm / 17".Панел Димензии : 12 X 2 X 1.2 см

DEN 1944.00

CN, Боја : 0.5 М Мини САС 36 P SFF8087 до 4 SFF8482 конектори со 15пински SATA моќ конектор.SFF8482 страна има 15pin моќ конекто

DEN 456.00

* Plug and play, и нема драјвери потребни Интерфејс Б : L4 P & 7 Pin Применливи за CD DVD / Bluray дискови и одлична за тенок

DEN 2116.80

На конверзија кабелот поддржува HDD / SDD хард диск со SATA интерфејс, plug and play.Хард Диск Адаптер Кабел 2.Специф

DEN 167.76

Еден plug крајот на оваа sata кабел користи 180 степени директно преку конектор, додека други plug end карактерис

DEN 160.80

Адаптер.SATA power (М) 4 pin внатрешна енергија (М) 5.9 во.десна аглеста конектор.Startech MOLEX PWR ДА ДЕСЕН АГОЛ INT SATA CBL И

DEN 215.76

6 Gbps Брз Трансфер на Податоци : најновите SATA Ревизија 3.0 овозможува пренос на податоци брзина до 6 Gbps, 2x по

DEN 205.92

✪15 pin SATA 4 x 3 pin / 4 Pin 12 V PC случај фан splitter Y адаптер кабел : Направи на компјутер матична плоча CPU вентилато

DEN 117.84

[Име на производ] : Мини 4 Pin двојна хард диск кабелот за напојување [Производ должина] : 45см (главната лини

DEN 696.00

msoбидиfontfamily : 'Times New Roman'.">GPU extender столб картичка има 6pin интерфејс, лесно можете да се поврзете и 6pin интерфе

DEN 2076.00

Пакетот Вклучува : 5 Парчиња Машки да се Женски SATA HDD Моќ Кабел 20cm sata power екстензија која ви овозможува да

DEN 1022.40

100% сосема нов и висок квалитет.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Ова е 7 pin SATA да СА

DEN 311.76

⚡Мини САС 36 (SFF8087) Машки се Поврзете на Контролорот, 4x SATA се Поврзете на backplane ⚡Мини САС 36 (SFF8087) се поврзет

DEN 871.20

Додадете екстра SATA штекер на вашиот Напојување.На SATA power splitter кабел има SATA машки моќ конектор кој се повр

DEN 335.76

100% Сосема Нов и Сите делови се тестирани и квалитетот контролирани пред пратката.Создадете надворешна

DEN 330.96

Кабелот Прашања SATA кабел придружник пакет вклучува доволно SATA кабли да се изгради комплетна NAS или мемо

DEN 215.52

✪ Добие две IDE напојување конектори:За постар КОМПЈУТЕР напојување дека не треба LP4 моќност конектори,

DEN 263.76

#10 Gtek# Внатрешен SATA 15Пински Машки да Машки Моќ Проширување Кабел, 0.5 м #10 Gtek# 6 G Внатрешни Мини САС SFF8087 да SF

DEN 167.76

Економично решение за дополнување на SATA диск од LP4 конекција на компјутерот за напојување, кој ја елимин

DEN 453.12

Поддржува М 2 модули во формат 2280, 2260, 2242 и 2230 со клучните Б или копче Б+M врз основа на SATA или PCIe.Hyper Комплет

DEN 215.76

6 pin PCIe до 15 PIN SATA женски машки кабел обезбедува удобен решение за ниска моќност видео графички картички к

DEN 292.80

Испорака од 15 до 20 Ден.Пакетот Вклучува : 1x SATA 15 Pin хард диск моќ кабел.Потекло : CN(Потекло).Тип : SATA Кабли.Па