.

.

Со попуст
ДИРК Тетоважа РЛ#10 Професионални Расположливиот Тетоважа Игла Касети Кутија од 30 Pc (1207RL)

ДИРК Тетоважа РЛ10 Професионални Расположливиот Тетоважа Игла Касети Кутија од 30 Pc (1207RL)

DEN 357.36

Од стока
Во магацинот

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Овозможува тетоважа уметници да го поставите до тетоважа игли и да се префрлате игла конфигурација многу брзо време tattooing процес.Овие тетоважа игли кертриџ игли може да биде avaliable : 1003 RL,1005 RL,1007 RL,1009 RL, 1011 RL,1014 RL,1018 RL 1203 RL,1205 RL,1207 RL,1209 RL,1211 RL,1214 RL 1205 M1,1207 M1,1211 M1,1213 M1,1215 M1,1219 M1,1223 M1 -1205 RM,1207 RM,1209 RM,1211 RM,1213 RM,1215 RM,1219 RM,1223 RM РС : 3 RS?4 RS?5 RS?7 RS?8 RS?9 RS?10 RS?11 RS?13 RS?14 RS?15 RS?18 RS.Пополнување на бои е лесно, потопување машински игли во мало тенџере на боја или со пополнување боја во горниот дел од отворањето на патрон.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни за 30pcs избрани тетоважа кертриџ игли.Медицински Степен На Пластични Совети.Вратите за целосна наплата или размена се прифатливи. 100% За Еднакви Можности Гас Sterilized И Поединечно Пакувани.Компатибилен Со Сите Кертриџ Систем Машини И Костец.sterilized и пакувани во блистер пакување. 100% За Еднакви Можности Гас Sterilized И Поединечно Пакувани.Поединечно спакувана и Пред-sterilized. >ПАКЕТ и ГОЛЕМИНА - Продадени од страна на 30pcs за секој пакет.На кертриџ игли се компатибилни со кертриџ костец и машини. 30 Игли По Кутија.Опис на производот БЕЗБЕДНОСТ на МЕМБРАНА - Безбедност мембрана внатре касети систем, што го запира мастило од поминува преку цевка или тетоважа машина.ЗАДОВОЛСТВО - Ние се посвети за да се обезбеди 100 Percent задоволство .ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ - Тетоважа игли касети е направен од 316 L хируршки нерѓосувачки челик и медицински-одделение пластика.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 335.76

★ПАКЕТ и ГОЛЕМИНА Секоја кутија на 20 Pcs.35 mm игли На кертриџ игли, исто така, има и други модели за вашиот �

DEN 1009.92

316 B stailess челик,за Еднократна употреба веѓа тетоважа игли и е подготвен за користење.Игли се остри и елас�

DEN 718.80

Тетоважата игли е направен од 316 хируршки нерѓосувачки челик и медицинскиодделение пластика.Секоја тет

DEN 408.00

Иглите се sterilized.Иглите се остри.Таму со капа за да се заштити игли.Дршката е добар дизајн и добри за стоп�

DEN 830.40

Карактеристики : Направени во mute материјал кои го намалуваат триењето на игла совет што резултира со ни�

DEN 2184.00

Тоа е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, трајни доволно за вашето секојдневно користење

DEN 959.76

Dragonhawk Јарболот Касети, Брз раст, Д О Гас Sterilized.Едно парче игла, овозможува максимална стабилност и контр�

DEN 239.76

Големо влијание во текот на касети EZ такт пена создава сјај правопис над вашиот касети да ја револуцион

DEN 791.76

Изградена од хируршки од нерѓосувачки челик и се чисти лемење за оптимална контрола и издржливост.Во со

DEN 431.76

Расположливиот трајна шминка игли кертриџ е лесен за употреба.Совршен за почетник или професионална те

DEN 358.80

За еднократна употреба расположливиот материјал со медицинска пластика совети.Ефикасна кертриџ проме�

DEN 756.00

Тоа е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, трајни доволно за вашето секојдневно користење

DEN 599.76

Посејдон кертриџ донесе еденвреме за заеднички дизајн хигиенски стандард материјалот е 316 од не ' рѓосу�

DEN 1279.20

Тоа е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, трајни доволно за вашето секојдневно користење

DEN 308.64

Biomaser 1rl кертриџ игла.BIOMASER е професионална тетоважа опрема компанија, кој се фокусира на обезбедување на

DEN 1383.36

Секоја игла мора да се подложи на целосна 30 точка инспекција процес досега.Карактеристики на sleeker полес�

DEN 2064.00

Проѕирен капак овозможува лесно идентификување на содржината, лесно се отвораат и затвораат.На надворе

DEN 623.76

Оваа тетоважа машина игла е најдобар избор за почетници и искусни тетоважа уметници.Ние ќе се фокусирам

DEN 1129.20

Безбедност мембрана внатре во системот 100% за еднакви можности Гас Sterilized и поединечно пакувани.Игли нап�

DEN 479.76

ПАКЕТ И ГОЛЕМИНА ЕДНА кутија на 40 тетоважа игли кертриџ, вклучувајќи 1205 MGL 1207 MGL 1209 MGL 1211 MGL (секоја големи�

DEN 270.00

Професионални стерилни нерѓосувачки челик тетоважа игли.Професионален стандард должина јамка барови �

DEN 359.76

1 Инчен / 25мм Игли за Еднократна употреба и Цевки.Мека Црна Зафат, Трајни Совет, лесно задржете за тетоваж

DEN 1055.76

Додадете повеќе длабочина зад потези или да креирате POWDERY ВЕЃАТА изглед.Sterilized од Gemma.Автентични МЕИЧА пр

DEN 239.76

10pcs за Еднократна употреба веѓа тетоважа игли и е подготвен за користење.Игли се остри и еластична за бр�

DEN 551.76

Материјал : се користи со висок квалитет, од нерѓосувачки челик.Остри andd еластична за брз пирсинг.Безбол

DEN 455.76

Пакет од 40 Еден Оџакот Магнум тетоважа игли и цевки комбо(без мешање).Секоја тетоважа игла доаѓа со една

DEN 1819.20

Стерилизација која е сертифицирана со Гама Зраци, во согласност со Владата Стерилизација Упатства.Игла