.

.

Со попуст
Kodiak Сечење Алатки #17 Карбид Вежба Директно Flute (Пакување од 5)

Kodiak Сечење Алатки 17 Карбид Вежба Директно Flute (Пакување од 5)

DEN 7422.00

Од стока
Во магацинот

Вкупна Должина : 2. Вежба Малку Големина : 0.1730 (#17).Големина : 0.1730 (#17).Дупчење Должина : 7/8. Број на Флејта : 2. Овие Kodiak Сечење Алатки солидна карбид директно flute вежби се дизајнирани за најтврдокорните материјали и функција 140 степен сплит точка.Како и со сите наши солидна карбид алатки, овие вежба делови се произведени со користење на state-of-the-art машини, производствени процеси и инспекција техники, што ги прави префериран избор на цврсти карбид вежби за machinists кои сакаат да се произведуваат високо квалитетни делови со максимална алатка живот.Премиум Под-Micrograin Солидна Карбид Директно Flute Вежба Bits140 Сплит Точка Наменета за Дупчење Појачани Materials Stub Должина Овие вежба битови бараат цврсти toolholding и workholding да се работи правилно, и да се избегне breakage View Карбид Вежба Брзина & Feeds Carbide Вежба Tolerances Diameter Толеранција+.0000/-.0005 Zoro # : G8649097 Mfr # : 5440985 Overall Должина : 2 Drill Малку Големина : 0.1730 (#17)Големина : 0.1730 (#17)Дупчење Должина : 7/8 Number на Флејта : 2 This објектот е ограничено од продажба во следните држави : Нема.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 468.00

Подобрување на ефикасноста и конзистентноста на дневник за дупчење за печурки потомство инокулација.В

DEN 11568.00

Големини се Вклучени : 11.00 mm.Длабочина x Кол.Сооднос : 3x D.Одделение : K45 F.Длабочина : Кол.Сооднос : 3x D.Вкупна

DEN 977.52

се зголемува сечење брзина со автоцентрирање и го спречува одење.Погодна да се сечат дупки во различни

DEN 173.76

Материјал : украдат.Боја : сребро.Големина : како на сликата покажува.Боја : сребро.Спецификација : Име на

DEN 10310.16

Супериорен црвено цврстина за висока температура апликации.Помалку крајот оптоварување на притисок ба

DEN 9737.76

Производот има дијаметар на сечење на 0.63 Инчи.Изработени од материјал : Карбид.Направени во Франција.Пр

DEN 741.36

Целата е угасне, има поголема цврстина и отпорност на абење, не е лесно да се оштети, и има долг животен в

DEN 633.60

Црна Оксид заврши за општа намена дупчење во широк спектар на материјали, опрема и работни услови...

DEN 348.72

Издржливи и практични.Четири flute дизајн обезбедува мали чип товари и побрзо отстранување.Примената Мат

DEN 1634.64

JT0; Вежба Чак не се Вклучени.Пролет натоварени 3 / 4" патување одговара на секоја вежба, мелница, струг или

DEN 839.76

Листа Бр 1424 S.Црна и Златна Заврши 1 / 2" Рамна Намалена месо тело со 3 Станови.Проширување на големината сп

DEN 50.16

Не скејт совет – точни започнува.Дизајниран за тешкимерач и високојаглероден челик.Долго флејта за ефи

DEN 109.44

1 / 2" Месо Тело S&D Вежби.Ова ги прави кратки вежби во поголеми димензии и на тој начин се добро прилагодени

DEN 952.56

КАРБИД ПАДНА.СРЕБРО & DEMING 1 / 2" Директно месо тело.FLUTE ДОЛЖИНА : 37 / 8".ВКУПНА ДОЛЖИНА : 61 / 4".Овие вежби може д

DEN 101.76

Прекумерно карбид совет дава дозвола за да се префрлате завртки, водител на завртки и проширување вежби

DEN 974.88

Користи таму каде што поточно големина дупки се бара во поголеми димензии од бројот вежби.Lettered од А до Ш