.

.

Со попуст
Gretchen е Правење X-mas Колачиња, Гроздобер Смета Крстот Бод Шема (Шаблон Само, Можете да се Обезбеди Конец и Ткаенина)

Gretchen е Правење X-mas Колачиња, Гроздобер Смета Крстот Бод Шема (Шаблон Само, Можете да се Обезбеди Конец

DEN 339.84

Од стока
Во магацинот

МОДЕЛОТ САМО!Ја користите вашата сопствена конец и ткаенина.Ние ги користиме целосна бода не половина бода!.Моделот дизајниран за реален изглед.Моделот Мрежи се Големи и се Лесни за Читање.Дизајниран за DMC Конец.Бод Грофот : 162w x 237h Ткаенини : Aida, Антички Бела Четири приближното заврши големини : 14,16,18 и 22 Смета Конечната Шема Големини : 14 Брои, 11-1/2w X 16-7/8h во 16 Брои, 10-1/8w X 14-3/4h (Комплет доаѓа во 16 смета големина) 18 Брои, 9w X 13-1/8h во 22 Брои, 7-1/4w X 10-3/4h во *ве Молиме Забелешка : горенаведените димензии не вклучуваат рамка или мат.Број на Бои кои се Користат : 47 Она што ќе добиете!!!Нашите модели се пристигне со боја визуелна слика на готовиот дизајн, се мијат и се грижи инструкциите, практични совети за работа на моделот, настава на состојба со детали во боја на ткаенина, големини, комплетно боја листата вклучувајќи го и бројот на skeins да го купите.Страните се обврзани во функционална форма за да ви овозможи да се претвори страници 360 степени.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1120.80

Се однесуваат на табелата подолу е платно за да ги најдете соодветните дијамант.Повеќе од 470 бои, создав

DEN 329.28

Крпеница, изработката, создавање applique форми, scrapbooking и др.Различен стил модел може да ви помогне да се нап

DEN 875.52

Акрилик Образец Сет.Создава 9" блок (9 1 / 2", вклучувајќи цвест надоместок).Дизајниран од страна на Jen Kingwell.В

DEN 1418.40

така што ќе може лесно да се заврши сликата.Тоа е, исто така, идеален подарок за пријатели и деца на роден

DEN 1492.80

Крстот Бод Ткаенина КТ број : 11 CT Unprinted.Материјал : 100% Памук.Рамка : Нема.Употреба : Слики.Стил : Европа.Изве

DEN 643.20

Заврши Големина : 160cm од 74cm.Сите бои ние испечатени на ткаенини се направени од природни вода растворлив

DEN 422.40

Дизајниран од страна на Ненси H Strailey.Крстот бод упатство вклучува потпишан печатење со врежана мат.обја

DEN 767.76

Издржлив материјал : флексибилен движење quilting образец серии се направени од 1 / 8 инчи дебела акрил, може

DEN 2224.80

Може да се вежба и да се подобри вашиот прирачник вештини во вашето слободно време.Тоа е совршен и инова

DEN 287.76

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Сликање на от

DEN 119.76

✅ ВЕ МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ ГИ ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ ПРЕД ДА ГО КУПИТЕ! ✅.Ова е ДИГИТАЛНА содржина.Оваа листа не

DEN 191.76

Можете да се соберете неколку шаблони заедно,а потоа направи една убава модел.Многу бели празни quilting об

DEN 287.76

Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Тој е заслужен и со сликарство sone на првиот чисто апстрактна работи.Се искачила за 14 сме

DEN 119.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 696.00

Висок Квалитет Смета Крстот Бод Шема (Конец и Ткаенина Не се Вклучени).Ние ги користиме целосна бода не п

DEN 119.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 1295.76

HD PAINGING ПЛАТНО ☛ заштита на Животната средина highdefinition платно,моделот на себе има леплива позадина и плас