.

.

Со попуст
MaJingHengg Хидраулични Џек Хидраулични Цилиндри Кревање Џек Ниска Висина Солидна Еден дејство на Хидраулични Кревање Цилиндри со 480CC Хидраулична Пумпа, 20T Тонажа 50mm Ра?

MaJingHengg Хидраулични Џек Хидраулични Цилиндри Кревање Џек Ниска Висина Солидна Еден дејство на Хидраулични

DEN 808.80

Од стока
Во магацинот

Компактен, ниска висина цилиндар дизајн е идеален за ограничени простори, каде што други цилиндри нема да се вклопи.Оваа хидраулични џек цилиндар има предности на малата големина, погоден за тесен простор позиција.Лесен дизајн за мали workspace2.05 in)Тежина : 6.Ви благодариме за вашето разбирање.Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Железо не може да се користи наместо на штици за да се спречи лизгање.Кога хидраулични џек се користи, дното треба да биде рамен и тешки.81 во)Внатрешен дијаметар : 83mm (3.5 lb)Карактеристики : 1.Нашите ram меморија хидрауличен цилиндар е дизајнирана за да им обезбеди сигурен поддршка за време на работата.Спецификација : Материјал : алатка steel Tonnage : 20 TWorking удар : 50mm (1.На пример, користејќи тенки масло цилиндри во песоклива почва или на нестабилни површини ќе предизвика штета на нафта цилиндри.Брзо поврзување на главата со прашина маска, спречување на џек е внатре од прашина, карактеристики цврсто врска со нема истекување.Нема заглавени кога кревање, големи 20 T/44000 LBS тонажа, доволно мозочен удар (50мм /1.96 во)Висина : 145mm (5.Одличен помошник за riggers, fabricators, заварувачи, и автомобилската телото и рамка продавници во електрична енергија, хемиска индустрија, челик, Мостови, машини, и други индустрии.Направен од тешки-должност метална конструкција, нашите хидраулични цилиндри џек е боја прскање на површина, да се спречи гребење.

Детални спецификации

Material:
tool steel
Tonnage:
20T
Working stroke:
50mm (1.96in)
Height:
145mm (5.71in)
Total extension height:
195mm (7.68in)
Outer diameter:
97mm (3.81in)
Inner diameter:
83mm (3.27in)
Spindle diameter:
52mm (2.05in)
Weight:
6.6KG (14.5lb)
Features:
1.Lightweight design for small workspace :
2.Chromium plated surface of piston, prolonging the service life of piston :
Package Included:
1x Hydraulic Cylinder :
1x 480cc Hydraulic Pump :
In order to operate correctly, all oil cylinders need to be connected with solid and flat surfaces. For example, using thin oil cylinders in sandy soil or loose surfaces will cause damage to the oil cylinders. :
Due to the different display and different light, the picture may not reflect the actual color of the item. Thanks for your understanding. :
Додатоци на производи
DEN 13243.20

★[Дизајн концепт] : Секој бебе претставува различни ефекти под внимателни појавување на различни госпо�

DEN 18311.76

Пан Шест Лобус AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да SAE J933 спецификации.Случај Појачани да Rockwell C45 м�

DEN 808.56

Поддржува True RMS и NCV за безбедно и точно мерење на напон, струја, отпорност и повеќе.Не се лизга мека гума �

DEN 11860.56

Уникатни парчиња од страна на уметникот на LLADRÓ.СОВРШЕН ПОДАРОК идеја.Дизајниран и рачно изработени во �

DEN 576.00

Стабилни перформанси, долг животен век.Со висока цврстина, не е лесно да се деформира.Дадени од страна н�

DEN 158.64

Намалување на : копиле.Должина : 10Инчен.Идеален за острат воденичен или кружни пили.Вклучува голема удоб

DEN 215.76

Опис : Метал RY термички осигурач (термички отсечени, температура осигурач), кои користат топлинска чувст

DEN 959.76

Преносни – Jump Off Веќе дремка мат за години може да биде свиткан и обезбедени со кука & јамка лента сврзув�

DEN 455.52

Spiralite3000 Спирала Двојна Гром Менгеме.Се вклопува 2" Цревото ID.Кадмиум позлатен челик.Специјално дизајнир�

DEN 1975.20

8,000Lm (4,000 Сму на крушка),50 W(25 W секоја сијалица) 6500 K Xenon Бела DC9 V32 V.Ситевоедно fanless LED светлата сијалица за по

DEN 2601.12

КАКО ТОА ФУНКЦИОНИРА.Нашата мисија започна со над 25 години да обезбеди убавина решенија за секојдневни�

DEN 477.36

♡Се продаваат како Еден Панел : 1 панел52"W x 63"L цртан филм дрвја печатени завеса и 1 бонус појавување нереш

DEN 455.52

Тие можат да се научат за возила,превозни средства и транспортен систем, вклучувајќи и работни места.Пр�

DEN 1068.00

УДОБНОСТ И КОНТРОЛА : Мултизоната биматеријал костец.ИНДУКЦИЈА ПОЈАЧАНИ : Сечење на рабови остане поост

DEN 705.60

Направен во САД.СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН ЗА ВАШИОТ УРЕД Одржување на вашиот препродажба вредност & заштит

DEN 1016.64

Вистинска Кожа.Лесни трева Тренер биг на перформанси и издржливост.Запалам outsole обезбедува единствен п�

DEN 838.80

Келнерка Изолирани Од Не ' Рѓосувачки Челик Гимнастик.Вакуум изолирани гимнастик со капак.Пијалоци ост�

DEN 263.76

И 12 пофална батерии, можете да го промените батерии со голема погодност ако не се подготви некои.Лесно д�

DEN 858.24

Вклучува (2) возачи (1) од среден опсег, (1) putter и диск голф торбичката.Идеален за сите нивоа на вештини.Висо�

DEN 691.20

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Увезени.Се повлече На за�

DEN 527.76

Овој широк turndown (150 : 1 turndown ratio) го прави возможно точно да се следат сите на вашите зони од мали drips (миниму

DEN 1641.12

"На силициум се базира на природно се случуваат скапоцен камен.Широк спектар на природни бои и модели шт

DEN 1077.84

Секој панел има цврсто дрво рамка за да се задржи здрав.Музеј на квалитетот giclee на платно, е отпечатен од

DEN 1130.40

Држете го телефонот цврсто, Лесно Притиснете опфатени копчиња, сите пристаништа и контроли.Дебели, Тенк

DEN 1918.80

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : за Разлика од Поевтини Отстранлив Ѕид Decal Налепници РЕАЛЕН ИЗГЛЕД : Печатени со Нај

DEN 215.76

Примена : Се Вклопува Приколка Оска Центри Прашина Маска Маснотии Капи.Се воведе : ВозиВо Стил (Обично се