.

.

Со попуст
Cutiepie Близнаци, Гроздобер Смета Крстот Бод Шема (Шаблон Само, Можете да се Обезбеди Конец и Ткаенина)

Cutiepie Близнаци, Гроздобер Смета Крстот Бод Шема (Шаблон Само, Можете да се Обезбеди Конец и Ткаенина)

DEN 288.00

Од стока
Во магацинот

МОДЕЛОТ САМО!Ја користите вашата сопствена конец и ткаенина.Ние ги користиме целосна бода не половина бода!.Моделот дизајниран за реален изглед.Моделот Мрежи се Големи и се Лесни за Читање.Дизајниран за DMC Конец.Бод Грофот : 153w x 207h Ткаенини : Aida, Антички Бела Четири приближното заврши големини : 14,16,18 и 22 Смета Конечната Шема Големини : 14 Брои, 10-7/8w X 14-3/4h во 16 Брои, 9-1/2w X 12-7/8h во (Комплет доаѓа во 16 смета големина) 18 Брои, 8-1/2w X 11-1/2h во 22 Брои, 6-7/8w X 9-3/8in ве Молиме Забелешка : горенаведените димензии не вклучуваат рамка или мат.Број на Бои кои се Користат : 80 Она што ќе добиете!!!Нашите модели се пристигне со боја визуелна слика на готовиот дизајн, се мијат и се грижи инструкциите, практични совети за работа на моделот, настава на состојба со детали во боја на ткаенина, големини, комплетно боја листата вклучувајќи го и бројот на skeins да го купите.Страните се обврзани во функционална форма за да ви овозможи да се претвори страници 360 степени.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 2224.80

Може да се вежба и да се подобри вашиот прирачник вештини во вашето слободно време.Тоа е совршен и инова

DEN 143.76

✅ ВЕ МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ ГИ ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ ПРЕД ДА ГО КУПИТЕ! ✅.Ова е ДИГИТАЛНА содржина.Оваа листа не

DEN 1120.80

11 CT Печат 100% Точни Претходно печатени Обрасци.14 CT е празно платно,не се испечатени на ткаенина 14ct : крпа г

DEN 875.52

Акрилик Образец Сет.Создава 9" блок (9 1 / 2", вклучувајќи цвест надоместок).Дизајниран од страна на Jen Kingwell.В

DEN 318.48

Висок Квалитет : Овие нокти печат плочи се направени на 304 нерѓосувачки украде, трајни и здрав, може да се

DEN 287.76

Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Тој е заслужен и со сликарство sone на првиот чисто апстрактна работи.Се искачила за 14 сме

DEN 1142.40

Крстот бод, потекнува од Династијата Танг во Кина, има долга историја.Се надевам дека не ми пречи.Постое

DEN 119.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 1600.80

Голема шаблони за quilting и комбинација и други DIY Уметнички занаети.Можете да собрание неколку шаблони за

DEN 4079.76

така што ќе може лесно да се заврши сликата.♥ Конечно, се тркалаат на дијамант сликарство кон надвор за

DEN 230.16

Уникатен И Посебен Дизајн Тоа е најдобар подарок за пријателите и семејството.Лесно Да Уживаат Уживај

DEN 213.60

Владетел брановидна плоштади алатка е EZ quilting шаблони.Овие јасно акрилик шаблони се издржливи доволно д

DEN 2025.60

Бренд : Сина Големи,Модел тип : познати туристички локалитети,Видови на : Уште јаде.употреба : Слики,Платн

DEN 287.76

Ова е модел кој се користи за да се шие и да се создаде needlepoint или крст бод слика.Велигден е кулминација н

DEN 422.40

Дизајниран од страна на Ненси H Strailey.Крстот бод упатство вклучува потпишан печатење со врежана мат.обја

DEN 329.28

Крпеница, изработката, создавање applique форми, scrapbooking и др.Различен стил модел може да ви помогне да се нап

DEN 696.00

Висок Квалитет Смета Крстот Бод Шема (Конец и Ткаенина Не се Вклучени).Ние ги користиме целосна бода не п

DEN 335.76

Премиум смета крстот бод шема (конец и ткаенина не се вклучени) 140 x 187 бода; за 7" x 10" (на 18count ткаенинасе пре

DEN 2100.00

Дизајни од Бети Haddad Shelton 25 страницата книшка објавен во 1985 година Листите за комплетна азбука кој слонов

DEN 671.76

Интересно дијамант слики се многу погодни за украсување соби, спални соби, студија соби, канцеларии, рес

DEN 315.84

[Материјал] : Сад Атмосфера Дефиниција е направена од Акрилик, Што не е лесно да се оштетат и ' рѓосано, во

DEN 143.76

✅ ВЕ МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ ГИ ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ ПРЕД ДА ГО КУПИТЕ! ✅.Ова е ДИГИТАЛНА содржина.Оваа листа не

DEN 119.76

✅ ВЕ МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ ГИ ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ ПРЕД ДА ГО КУПИТЕ! ✅.Ова е ДИГИТАЛНА содржина.Оваа листа не