.

.

Со попуст
470 CFM Брзина Контролер Пропустливи Компресор ЕЗ Моторни глобална напојување за AC100-240V за Хотели за спортски сали за Јавни Места

470 CFM Брзина Контролер Пропустливи Компресор ЕЗ Моторни глобална напојување за AC100-240V за Хотели за спортски

DEN 2186.40

Од стока
Во магацинот

Висока воздухот на јачината на звукот и брзината на дупчење.Широко се користи во конференциски сали, high-end канцелариски згради, јавните места, хотели, куќи, болници, спортски сали, итн.Во споредба со традиционалните AC фан, на intersecting површината на airfoil е релативно стабилна, аголот разликата е мала, на сечилото дебелина е погусто, и работата е повеќе стабилен.Интелигентна контролор обезбедува рачен режим и автоматски режим.Обемот на воздухот под ист калибар е поголем, што се крши преку ограничување на фреквенцијата на традиционалните AC фан и во голема мера ги зголемува фан работи брзина.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 628.80

Влезен Напон (AC) : 432 528 VAC.Фрекфенција : 0 400 Hz.Излезен Напон : 0 460 VAC.Моќност : 5 HP.ALLEN BRADLEY 20 AD8 P0 A0 AYNANC0 POWERFLEX 70 AC

DEN 1850.40

коњски сили : 27 hp.комплет оценка : IP20 вози влезен напон : 24 / 480 V ac.повратни информации тип : Пораст на Енкод�

DEN 1365.60

Влезен Напон (AC) : 432 660 VAC.Фрекфенција : 0 400 Hz.Излезен Напон : 0 575 VAC.Моќност : 10 HP.ALLEN BRADLEY 20 AE011 A0 AYNNNNN POWERFLEX 70 10

DEN 2085.36

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фанладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Номинална н�

DEN 203.76

Моторни дијаметар : 15 MM, Висина : 12 MM, Род дијаметар : 3ММ; Род Должина : 52 MM.Големина на Sider : 12*16*3мм; Ефективн�

DEN 2352.00

5 V Stepper Моторни 28 BYJ48, Со Диск Тест Модул Одбор ULN20 Изберете добар производи, ве молиме да ни веруваат.Добр�

DEN 1389.60

Ротирачка брзина : 9000rpm.номинална моќност : 2 W.напон : DC 12 V.Висока температура отпор, висока отпорност на а

DEN 1492.80

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фанладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Номинална н�

DEN 248.40

Бренд : ; Материјал : Електрични Делови; Нето Тежина : 42g.Пакет Содржина : 1 x Вози Модул Одбор, 1 x Stepper Мотор; �

DEN 794.40

Кога две или повеќе променлива фреквенција дискови се сместени во ист кабинет, ве молиме да обрнете вни�