.

.

Со попуст
0.965 инчен Ѕвезда Дијагонала Исправено Слика Призмата + 35 Степен SR4mm Окуларот за Астрономија Телескоп Додаток

0.965 инчен Ѕвезда Дијагонала Исправено Слика Призмата + 35 Степен SR4mm Окуларот за Астрономија Телескоп Додаток

DEN 359.76

Од стока
Во магацинот

965" SR4mm Телескоп Окуларот.5 mm телескоп окуларот филтри.5 mm телескоп окуларот филтри.Спецификација : - Телескоп Дијагонала Призма Информации : - Материјал : Пластични + Оптичко Стакло - Size : 80mm/3.15 инчен - Интерфејс : 0. - Висока Refractivity:built-in high-definition рефрактивната призма, да создаде повеќе удобно гледање позиција и јасна слика.965" 45 Степен Ѕвезда Дијагонала Mirror1 Парче 0. - Окуларот поддршка на сите видови на телескопи, рефлектор, refractor, да ги набљудуваат ѕвезда кластери, месечината, небото, планети и други небесни тела.965 inch Package Вклучува : 1 Парче 0. - Дојде со SR4mm телескоп окуларот : 35 степен поле на гледање : ,широко поле на гледање со екстра острина и долго око олеснување. - 45 Степен Дијагонала Огледало : Само да ја вметнете во 0.Погоден за 0.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1247.76

со овој окуларот, можете да уживате во планетарни астрономија без трошење многу пари.25 инчен Окуларот.25"

DEN 551.76

25 инчен 20mm plossl окуларот сет , дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око оле

DEN 287.76

Тема интерфејс : M28.6*0.6 теренот (парична казна тема).Леќа слој : Широкопојасен облога.Леќа материјал : чист

DEN 287.76

1.25 инчен 6mm plossl окуларот, дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснув