.

.

Со попуст
Автомобил Слушалка, Канал 2 Cordless Инфраред IR Стерео Аудио приклучок за Слушалки Слушалка за Автомобил потпирачи за глава DVD

Автомобил Слушалка, Канал 2 Cordless Инфраред IR Стерео Аудио приклучок за Слушалки Слушалка за Автомобил потпирачи

DEN 741.36

Од стока
Во магацинот

8 MHz за правото канал; 3.2 MHz за левата channel Speaker : 30мм за Mylar Cone Отпорност : 32Ω ± 15%Ефикасен Спектар (максимум) : Околу 10 Meters Power Извор : 1 X AAA Батерија (не се Вклучени)Сигнал Шум Сооднос : ≥70d BChannel Поделба : ≥40d BFrequency Одговор : 30-20,000 Hz Audio Модел : Stereo Automatically вклучи кога се носат и да се затвори кога го извади на function Package Листа : 1 Пар на Инфраред Earphone Note : 1.Свитлива и лесен дизајн, лесен за носење и чување.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Two Канал : Канал : 2.Ако имате било какви проблеми со користење на нашите опрема, можете да контактирате со нашиот персонал за услуги на корисниците кои ќе ви обезбеди со решение навремено.8 MHz за правото канал; 2. Инфраред слушалки главно се користи за автомобилот DVD, ако ви треба за на ТВ, ве молиме да се купи предавател за да се спарите со слушалките, инаку слушалки не ќе работат во сите.3 MHz за левата channel Channel B : 3.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.По-продажбата на услугата : Ние сме професионални продавачот.Безжични инфрацрвени стерео слушалки за во автомобил, лесен за ракување, кој е прекрасен додаток.Стерео аудио модел, кој има јасни квалитет на звукот без дисторзија.Fitment : Универзална.Fitment : Универзална.Автоматско исклучување и auto off слушалки функција, кој е лесен за користење.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Two Channel:
Channel A:
2.8 MHz for the right channel; 2.3 MHz for the left channel
Channel B:
3.8 MHz for the right channel; 3.2 MHz for the left channel
Speaker:
30mm for Mylar
Cone Impedance:
32Ω ± 15%
Effective Range (maximum):
About 10 Meters
Power Source:
1 X AAA Battery (not Included)
Signal Noise Ratio:
≥70dB
Channel Separation:
≥40dB
Frequency Response:
30-20,000Hz
Audio Model:
Stereo
Automatically turn on when the wear and shut down when take it out of function :
Package List:
1 Pair of Infrared Earphone :
1.Audio cable and batteries is not included. :
2. The infrared headphones is mainly used for the car DVD, if you need it for the TV, please buy transmitter to pair with the headset, otherwise the headphones will not work at all. :
Додатоци на производи
DEN 119.76

Контакт Тип : SPST; Терминали : 2 Игли (2 Position ON / Off); Боја : црна;.Материјали : Најлон, среброобложено месинг те

DEN 479.76

Бренд Нови Mens Титаниум Магнетни Хривнија во Убав Подарок Кутија, Антизамор, Болка.Титаниум Нерѓосувачк

DEN 239.76

HDMI конекција за далечински пристап до HD media извори.Едноставно едно парче дизајн.Лесно да се инсталира.Мо

DEN 2376.00

Инкорпорирање на напредна електроника, овие напредни мерачи имаат корист од големи дигитални readout и авт

DEN 7181.76

Отстранува масло магла и честички од компримиран воздух.Загарантирана да ги исполнуваат или надминува

DEN 1007.52

Помага да се задржи вашата валкана облека чиста, вашиот простор чисти, и вашите валкани алишта надвор од

DEN 103.68

ние се обрне внимание на совршено се комбинираат модни елементи и притиснете на ноктите, и продолжи да с

DEN 654.72

Роуз Злато Заврши.За користење со 3" на центарот Жица Мрежа и Slat Мрежа Панели 6mm Дијаметар Цевки.пакување

DEN 1199.76

【Добра вредност за парите】во Споредба со highend брендови кои чинат $60 или повеќе, овој 12 L ранец карактери

DEN 263.76

Тавата Капак Организатор е добро направен и цврсти, и има силна носивоста Чување на решетката за тенџер

DEN 236.40

СВЕТАТ ВО ТЕМНИЦА Направени со 80 ронки алуминиум оксид со светат во темница лента, направени за безбедн

DEN 239.76

да се создаде мултидимензионална накит.【Производ Димензија】 Должина : 3мм / 0 【Упатство за употреба】 С

DEN 160.56

Термички уреди со покажувач коло прекинато работи до tripped и останува во позиција off додека го ресетирате

DEN 2299.20

Analyte Грофот : 35 Хемија Стандарди Анализа Тип : Канабис;Коноп.Хемиски Тип : Органски.Сад : Ampule.Дел Број Прим

DEN 162.96

4 V Литиум Батерија Заштита Одбор, 1 x 39 ✅【ЗАБЕЛЕШКА】 : Строго според дијаграмот жици : B+ : поврзан батериј

DEN 834.96

ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ПЕЧАТЕЊЕ! Ова 36 X48 репродукција постер печатење е отпечатен на висок квалитет, висока

DEN 4039.68

Замена на дел за TR341 и TR344 батерија полнач колекции.Обезбедува лесензакористење интерфејс помеѓу сите TR3

DEN 467.76

Голем дијаметар од алуминиум рефлектор првенство : Го користи алуминиум рефлектор првенство голем дија

DEN 432.48

Предвидено со изолирани бариера и нозете.За употреба во Мареј оптоварување центри или ОЕМ апликации 7 т

DEN 1072.80

Пакет Се Вклучени? 1 x Outwear ве Молиме Кликнете На Нашите Andongnywell Продавница за да добиете Повеќе Outwear.Тоа е

DEN 479.76

【Премиум Материјалот】Направени од издржлив железо, ковано железо слој третман, безбедно заварени.Мож

DEN 1521.60

【Парична казна изработка】Прецизно сечење и интерфејс обезбеди совршена применливост, погоден за инст

DEN 1183.20

Земја на Производство : КИНА.Материјал : Plastic.Net Тежина : 18g.Пакет Содржина : 360 Компјутери x 1 Терминал Женск

DEN 1903.20

Направени Од 4 Ply Мат Одбор.Отворање Големина Најширока да Tallest Поени 7x2.3 Плоштад Надвор, со Отворање на Н

DEN 1214.40

За Голема Измама Комерцијални Камиони.Автоматско Воздушна Кочница Гасена Прилагодувач со 1 / 2" Spline Дија

DEN 554.40

84"Градите : 36cm / 14.Материјал : Полиестер Содржина : 1 PC Милениче јакна Големина Детали : Големина : XSНазад До

DEN 834.96

ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ПЕЧАТЕЊЕ! Ова 36 X48 репродукција постер печатење е отпечатен на висок квалитет, висока

DEN 215.76

Моден стил : препознатливиот идентитет, додадете мода атмосфера.Компатибилен за WAHL 8148 8591 коса clipper.Зашти

DEN 85.68

Сигурен, долготраен моќ.Duracell посебна апликација дизајн.Употреба во важни уреди како клучен фоб, автомоб

DEN 192.00

Големина : xs(45) s(6) m(78) l(10) xl(1214).Вклучува модел парчиња и шиење инструкции.Направени од страна на kwik да се