.

.

Со попуст
Kodiak Сечење Алатки 7/32 Карбид Вежба Директно Flute ALTIN Обложена (Пакување од 3)

Kodiak Сечење Алатки 7/32 Карбид Вежба Директно Flute ALTIN Обложена (Пакување од 3)

DEN 7430.40

Од стока
Во магацинот

Вежба Малку Големина : 0.2188 (7/32).Вкупна Должина : 2-1/2. Големина : 0.2188 (7/32).Дупчење Должина : 1-1/8. Број на Флејта : 2. Овие Kodiak Сечење Алатки солидна карбид директно flute вежби се дизајнирани за најтврдокорните материјали и функција 140 степен сплит точка.Како и со сите наши солидна карбид алатки, овие вежба делови се произведени со користење на state-of-the-art машини, производствени процеси и инспекција техники, што ги прави префериран избор на цврсти карбид вежби за machinists кои сакаат да се произведуваат високо квалитетни делови со максимална алатка живот.Премиум Под-Micrograin Солидна Карбид Директно Flute Вежба Bits140 Сплит Point Designed за Дупчење Појачани Материјали ALTi N Coated Stub Должина Овие вежба битови бараат цврсти toolholding и workholding да се работи правилно, и да се избегне breakage ALTIN Слој : Со високи перформанси слој за дупчење од нерѓосувачки челици, јаглерод челици, од легиран челици, и леано железо.Овој слој е исклучително heatresistant и може да се користи со или без coolant.Тоа е исклучително во тешко да машински материјали каде лепило носат е особено висок.Погледнете Карбид Вежба Брзина & Feeds Carbide Вежба Tolerances Diameter Толеранција+.0000/-.0005 Zoro # : G8607438 Mfr # : 5529249 Drill Малку Големина : 0.2188 (7/32)вкупна Должина : 2-1/2 Size : 0.2188 (7/32)Дупчење Должина : 1-1/8 Number на Флејта : 2 Coating : ALTINThis објектот е ограничено од продажба во следните држави : Нема.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 773.52

Погоден за општи дупчење на челик, нерѓосувачки челик, бакар, алуминиум и други површини.Ова е еден вид н

DEN 1634.64

JT0; Вежба Чак не се Вклучени.Пролет натоварени 3 / 4" патување одговара на секоја вежба, мелница, струг или

DEN 868.80

Коси Должина Вежба, 21 / 64 High Speed Големина : 21 / 64 inch Decimal еквивалент : .3281 Flute Должина : 41 / 8 Overall Должина : 61 / 2 Pkg.

DEN 359.76

Високо Квалитетен Материјал High Speed Челик со Црна и Златна, отпорен на корозија, обезбедува извонредна и

DEN 1898.40

Тип На Производ : Вежба Битови.Објектот Пакет Димензија : 7.62 Cm L X 1.777 Cm W X 1.524 См Х Точка Пакет Количина : 1...

DEN 839.76

Листа Бр 1424 S.Црна и Златна Заврши 1 / 2" Рамна Намалена месо тело со 3 Станови.Проширување на големината сп

DEN 952.56

КАРБИД ПАДНА.СРЕБРО & DEMING 1 / 2" Директно месо тело.FLUTE ДОЛЖИНА : 37 / 8".ВКУПНА ДОЛЖИНА : 61 / 4".Овие вежби може д

DEN 7422.00

Вкупна Должина : 2 Вежба Малку Големина : 0.1730 (#17).Големина : 0.1730 (#17).Дупчење Должина : 7 / 8 Број на Флејта : 2...

DEN 109.44

1 / 2" Месо Тело S&D Вежби.Ова ги прави кратки вежби во поголеми димензии и на тој начин се добро прилагодени

DEN 977.52

се зголемува сечење брзина со автоцентрирање и го спречува одење.Погодна да се сечат дупки во различни

DEN 2023.20

Црна Оксид заврши за општа намена дупчење во широк спектар на материјали, опрема и работни услови #1 Morse К

DEN 633.60

Црна Оксид заврши за општа намена дупчење во широк спектар на материјали, опрема и работни услови 29 / 32" Д

DEN 1615.20

► Погодна за многу комерцијални и индустриски апликации ► На вежба малку има полира среброто се заврши

DEN 713.76

Сет вклучува 1 EA; 1 / 16", 3 / 32", 1 / 8", 5 / 32", 3 / 16", 7 / 32" & 1 / 4" вежба адаптери.Секој адаптер има опсег на големини од

DEN 11568.00

Големини се Вклучени : 11.00 mm.Длабочина x Кол.Сооднос : 3x D.Одделение : K45 F.Длабочина : Кол.Сооднос : 3x D.Вкупна

DEN 468.00

Подобрување на ефикасноста и конзистентноста на дневник за дупчење за печурки потомство инокулација.В

DEN 1867.20

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 3 MORSE КОСИ АДАПТЕР / НАМАЛУВАЊЕ НА РАКАВИТЕ.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО

DEN 738.24

Сребро & Deming Вежби.Големина : 7 / 16 Децимална Equiv : 0.4375 OAL : 6 Прибл.Пресврт Должина : 3 Оваа вежба е предвиден

DEN 1256.88

Општа намена геометрија со стандардни Morse коси месо тело димензии.ХСС супстрат конструиран за цврстина