.

.

Со попуст
ACL Staticide 8085BM3060 Dualmat ESD Табела Мат, 60 Должина х 30 Ширина, Светло Сина

ACL Staticide 8085BM3060 Dualmat ESD Табела Мат, 60 Должина х 30 Ширина, Светло Сина

DEN 3168.00

Од стока
Во магацинот

Површината resistivity мерки 1 до 100 megohm на квадратен.Мерки 60-инчи должина од 30-инчи ширина.Слоевите се трајно dissipative со полимери дека нема да изгубите електрични својства, нема да ексудати и уште поважно, не ќе outgas и contaminate чиста соба средини.Electricals се оправдани за живот на мат.За разлика од конкуренцијата површината dissipative душеци, на електрични својства на Dualmat се јачината dissipative.080-инчи (2mm) дебелина овозможува мат да остане во станот и го спречува завиткан рабови.Овој материјал е развиена за да одговара на повеќето строги ESD и олово-слободен барања.Бидејќи по природа е крстот-поврзани материјал не ќе delaminate и е за јачина на проводници.Ниска outgassing; ниска VOC.Врежана заврши намалува сјајот и го спречува делови од лизгање. Температура отпор : withstands лемење железо контакт на 250 степен F (121 степен C); може да издржи животната средина температури до 600 степен F (315 степен C). 1 да 100 megohms, ohms по cm за RTT, РТГ, и Том R ги исполнува упатствата за индустрија електрични спецификации во сите humidities.Мерки 60-инчи должина од 30-инчи ширина.УВ additivesprovide боја стабилност и спречување на исчезнува.05 вториот распаѓање време обезбедува брз, безбеден статични мозоци.Ниска надвор gassing и VOC се идеални за чиста-соби и други контролирани средини.Врежана површината.Тоа е погоден за употреба со постојан мониторинг системи.Цврстина : 85 +/-5 брегот На ASTM D-2240.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 300.00

Antistatic ESD Безбедно, статични dissipative 2oz.флукс шише со игла фармацевт или пенкало.Луер / игла Мерач големини

DEN 2352.00

[Јонизирачко Воздушниот Компресор] Испуштање Време : 1~3s.Воздухот Брзина : 45 CFM110 CFM (прилагодливи).Проток н

DEN 2640.00

Не винил monomers или DOP обезбедува сообразност на личните и еколошки стандарди за безбедност.Материјалот е

DEN 2008.80

Алатка И Безбедноста На Опрема За Врзување.Производителот : Ergodyne.Направен во : сад.Стапица Моќ Алатка Squid

DEN 372.72

Дизајниран за електронски собранието каде статички набој е грижа.Се користи за да се спречи електроста

DEN 1920.00

Колекции доаѓаат со земјата мозок и прилагодливи врвката за на рака 500 признаени ни како еден од првите 5