.

.

Со попуст
Ostomy Појас Colostomy Појас Stoma Поддршка Ostomy Хернија Појас Стомакот Решетка Врзивно средство со Компресија Поддршка за Incisional Epigastric Ventral Inguinal Хернија 7.4 ( Боја : 100pcs кеси , Го

Ostomy Појас Colostomy Појас Stoma Поддршка Ostomy Хернија Појас Стомакот Решетка Врзивно средство со Компресија

DEN 1797.60

Од стока
Во магацинот

Olostomy половината заштита е за colostomy пациенти да носат на абдоминална stoma да се поправи торба и да се спречи parastomal хернија и хернија, ефикасно да се избегне појавата на почетокот на хернија за пациентите на почетокот на операцијата.Olostomy абдоминална појас е за colostomy пациенти да носат на абдоминална stoma да се поправи торба и да се спречи parastomal хернија и ефективно се избегнува појавата на почетокот на хернија за пациентите на почетокот на операцијата.Поддршка и да се намали болката од абдоминална хернија.Јас сум посветен да направиме се што е можно да се решат.Нашите ostomy поддршка појас е изградена од флексибилна, дише материјал кој лесно се движи со контурите на вашето тело, што ќе ви овозможи да водат активен и ангажирање начин на живот без грижи.Појас ја подобрува циркулацијата и спречува израстоци на влага или пот, што го прави идеален избор за продолжен use KEEP ВАШИТЕ АКТИВНИ LIFESTYLESafely fixates на Ostomy торбичка, па ќе се чувствувате secure Perfect за лесни до умерени спортски activities Wearable ден и night Soft, лесна, дише и флексибилен материјал за оптимални comfort There се многу придобивки на носење на поддршка појас со твоите ostomy комплет.Бидејќи ние ги користиме меѓународните логистика, ние обично се 15-21 дена да испорача.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 429.60

Обезбедување на поддршка за една или двојно хернија, ги ублажува болка и непријатност предизвикани од in

DEN 2304.00

Обезбедување на поддршка за една или двојно хернија, ги ублажува болка и непријатност предизвикани од in

DEN 2253.60

Производот е направен од висококвалитетни материјали и се многу издржливи 1.Абдоминална хернија stent : Пр

DEN 328.80

Кожата Бариера : висок квалитет на хидро colloid материјал со не ткаени работ да се направи stickiness подолго , п

DEN 1756.80

* Погоден за хернија хирургија медицинска сестра,може да се користи на десно,лево или средината страна,д

DEN 1032.00

Обезбедување на поддршка за една или двојно хернија, ги ублажува болка и непријатност предизвикани од in