.

.

Со попуст
STRF-GJD7101 Автомобил Антена, Антена, за ГЛОНАСС БДС Galilco GPS

STRF-GJD7101 Автомобил Антена, Антена, за ГЛОНАСС БДС Galilco GPS

DEN 465.60

Од стока
Во магацинот

Ниско ниво на бучава засилувач користи пред-филтрирање технологија за ефикасно сузбивање out-of-band пречки сигнали и подобрување на системот за сигурност.Реактивен мрежа сузбивање технологија ефикасно го намалува влијанието на multipath сигнали на мерење прецизност.Таа единица е висока добивка и мала тежина на ролна-off, и има добар прием ефект на сигнали со ниски агли, да осигура дека се уште може да биде нормално собрани во некои прилики, каде што occlusion е тешка.Антената донесува еден слој мулти-feedpoint ултра-wideband дизајн, така што фаза центар разликата е најмалиот во целиот работен фреквенцискиот опсег.На водоотпорен и УВ отпорни на покрие обезбедува гаранција за антена за работа во областа за долго време.Предмет Тип : Антена Receiver Supported Signal BDS : Б1, Б2, Б3;GPS : L1, L2, L5;ГЛОНАСС : G1, , G3 : Galilco : Ел, Е2, E5a, E5b, E6, L-Band Working Фрекфенција : 1154 MHz-1300 MHz; 1551 MHz-1615 MHz Impedance Појавување : 50 Ohms Polarization Режим : Правото Кружни Polarization Antenna Вратило Сооднос : ≤3d BHorizontal Покриеност Агол : 360 Degrees Phase Центар за Грешка : ≤2.0 mm Low Бучава Засилувач Стекнат : 40±2d BNoise Слика : ≤2.0 d BOutput Стои Бран Сооднос :

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1319.76

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

DEN 383.76

【Спецификации】VHF 136174 MHz, UHF 400470 MHz; Тема : Магнетни База на Монтажа; Стекнат : 8d Bi; Насока : Omniнасока; Антенс

DEN 1857.60

Оваа функција е комбиниран со тековната аеродинамичен дизајн за намалување на воздушниот отпор, ослобо

DEN 160.56

【Параметри】 Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 100 V DC;Номинална Капацитет : 2.5 u F; Толеранци

DEN 237.60

Ако радио модел не е во оваа листа и не каков вид на антена вашиот радио потреби, ве молиме ни email, ние ќе с

DEN 143.76

Совршена Замена ,сигурно ќе го поставите вашиот автомобил за разлика од сите останати!.Одговара на Jeep Gran

DEN 325.44

Овој оригинален 8505241 U04 е околу 6.Компатибилен со радио DTR550 DTR650 MTX8250 MTX9250 MTX800 MTX838 MTX850 MTX950 MTX8000 MTX9000 XTS2500 XTS3000 X

DEN 1142.40

【Референца ОЕМ Дел Број】 : 962632 E220 【Широк Компатибилност】 : 20042012 HYUNDAI SANTA FE, TUCSON, VERACRUZ, АКЦЕНТОТ, ix35, ELANTRA Т

DEN 2639.76

Фреквентен Опсег : 400900 MHz;.Цевки : 7 Db;VSWR : Помалку Од 1.3 Db;.Вметнување На Косата : Помалку Than1.4d B;.Моќ Capacitance : 10

DEN 1653.60

Сите на нашите предмети се сосема нови.Конектор Тип : SMAF (Женски).Бендот : Dual Band VHF / UHF.Фреквенција : 144 MHz / 430

DEN 278.16

Четири ѕидови спирала Designsmall volume Light weight Easy да install High precision Model : TOP508excellent omnidirectional зрачење карактеристики.

DEN 646.80

VHF / UHF Manpack Расклопна 5 Елемент Камшик Антена.Воена антена со SMAЖенски конектор може да се користи во пове

DEN 335.76

Нови резервни долго stubby dual band антена за полнење за Motorola радио.Основни Информации : 9.5 cm / 3.7 во Фреквентен

DEN 455.76

ВИСОК КВАЛИТЕТ "W" ТИП ЗАГРАДАТА Е ДИЗАЈНИРАН ДА СЕ КАЧИ 1" 1.25" АНТЕНА ЈАРБОЛОТ НА ЅИД 2 МЕСЕЦИ ПО KIT (КАКО Ш

DEN 574.80

УBlox нуди најдоцна во следната генерација GNSS технологијата со супериорна позиција точност во урбаните к

DEN 434.40

Alle diese Daten können im angegebenen Играч angezeigt werden.(Kein Netzteil erforderlich : Stromversorgung über das Hauptgerät und ein eigenes Autoladegerät.KFid Fran GPS Акти

DEN 454.80

Компатибилен со Зајнхајзер G3 serises безжичен приемник.Вкупната должина (тело + Основа) : прибл...

DEN 479.76

????Совршено Се Вклопуваат За Тојота Такома : Тојота Такома 19952015 ????Стилски Чиста Изгледа : Дајте му на ваш

DEN 790.32

Сертифициран Оригинал Нагоја Антена со ексклузивен производство партнерство со BTECH.Користење со SMAМаш

DEN 479.76

Fitment : Оваа антена компатибилен со ЏИП и DODGE автомобили.Специфични модели т одговара за 2010 Слобода).За 201120

DEN 876.00

Помогнат на вашиот GPS за да се добие појак сигнал.Веднаш до вашата позиција брзо.Лесен за инсталација : о

DEN 512.88

Може да се користат како напонски divider, rheostat, тековната контролер.【Параметар】 Отпор : 100Ω Ohm; Номинална М