.

.

Со попуст
NBK Јапонија MJC-95CS-ERD 1 1/8 инчи да се 35mm Вилица-Тип Флексибилни Цевки

NBK Јапонија MJC-95CS-ERD 1 1/8 инчи да се 35mm Вилица-Тип Флексибилни Цевки

DEN 11833.44

Од стока
Во магацинот

NBK Јапонија MJC-95 CS-ERD 1 1/8 инчи да се 35mm Jaw-тип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC-95 CS-ERD 1 1/8 инчи да се 35mm Вилица-тип Флексибилни Цевки, ова е Вилица тип флексибилни цевки.На дното дозволува ексцентричност, angularmisalignment, и на крајот-се игра.Спојување Понесе 1 Дијаметар : 1 1/8 inch Coupling Понесе 2 Дијаметар : 35mm Coupling Должина : 126 Coupling Надворешниот Дијаметар : 95 Material : Stainless This е вилица тип флексибилни цевки.Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Тесни одговара ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексибилност овозможува eccentricityangular неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Тоа е електрични insulation Made во Јапонија Спојка Вметнете Spider Боја : Варира во зависност екс-stock Quantity : One ALWBCFMWrench вртежен момент(N-m)955012620318 M1055 NBK Јапонија MJC-95 CS-ERD 1 1/8 инчи да се 35mm Вилица-тип Флексибилни Coupling MJC-95 CS-ERD-1 1-8inch-35mm.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 2049.60

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 30мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 45mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надв

DEN 4533.60

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

DEN 456.00

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 18mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 20mm.Спојување Должина : 90 Спојување Надвор

DEN 11833.44

NBK Јапонија MJC95 CSERD 38mm да 48mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSERD 38mm да 48mm Вилицатип Флексибилни Цевки

DEN 11833.44

NBK Јапонија MJC95EGR 48mm да 55mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95EGR 48mm да 55мм Вилицатип Флексибилни Цевки, о

DEN 4244.64

Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации да се емитува ротацио

DEN 2124.48

Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, es

DEN 643.92

I / D : 6mm 7mm 8мм 9mm 10мм 11mm 12mm 13mm 14mm 15mm 16mm.Надворешниот Дијаметар : 30мм.Должина : 35mm.Материјал : алуминиум легура

DEN 2256.00

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 30мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надв

DEN 3998.88

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

DEN 3080.40

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

DEN 7831.44

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

DEN 1171.20

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 35mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 38mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво

DEN 7831.44

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

DEN 964.80

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 40mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 50mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво

DEN 676.80

СОДРЖИНА 1 Pcs вратило слива спојка.УПОТРЕБА Флексибилни цевки може да се елиминира стресот помеѓу мотор

DEN 11833.44

NBK Јапонија MJC95ПОТ 30мм до 1 1 / 2 inch Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95ПОТ 30мм до 1 1 / 2 инчи Вилицатип Флек

DEN 7831.44

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби