.

.

Со попуст
#10-32 x 3/8 Палец Завртка од не 'Рѓосувачки Челик - Црвена Knurled Круг Пластични Knob - парична Казна Тема Thumbscrew - Должина на: 0.375 - со гордост Изграден во САД (Пакет 4)

10-32 x 3/8 Палец Завртка од не 'Рѓосувачки Челик - Црвена Knurled Круг Пластични Knob - парична Казна Тема

DEN 273.36

Од стока
Во магацинот

✔ #10-32 x 3/8" Thumb Screw w/Црвена Knurled Круг Knob. ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД. ✔ Отпорни На Корозија Од Не ' Рѓосувачки Челик ✔ Еднократно. ✔ Не Се Потребни Алатки ✔ Издржлива Пластика Knob. ✔ Палецот Завртка Депо Кавга Слободен Живот Гаранција.Палец Завртка Спецификации : Навој Дијаметар : #10 Thread Теренот : 32 (UNF)Завртка Должина : 0.375" (3/8")Целосно Навој : Yes Minimum Тема Должина : Full Thread Материјал : 18-8 Нерѓосувачки Челик Knob Стил : Knurled Round Knob Боја : Red Knob Дијаметар : 0.625" (5/8") Knob Висина : 0.250" (1/4") Knob Материјал : Acetal Пластични Сите Палецот Завртка Депо Производи Се со гордост Изграден Во САД & Поддржани од Страна на Кавга Слободен Живот Гаранција.Фабрика Директни Палецот Завртки Се Изградени & Превезува На Истиот работен Ден За Нарачки Поставени од Страна на 2 PM CST.Посетете Ја Нашата Продавница За Повеќе Опции, Вклучувајќи Стотици Метрички & Стандардна Тема Големини, 4 Knob Стилови, Во 5 Бои : Црвена, Црна, Жолта, Сива & Бело.Ви Благодариме За Поддршка На Американско Семејство Во Сопственост На Мал Бизнис.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1833.60

ROSETTE KNOB : Црно На" = 11 / 2","Б" = 1 / 2", "C" = 1 / 2" "L" = Должина на Теми Само 2" Долго Болт, Болт е Делумно Навој 1" навој

DEN 379.20

6mm Метрички Палецот Завртки со Крило Tee Knob 6mm X 1.00 TPI.Главата е направен од Delrin најлон и од 1 1 / 4" во должина.

DEN 2143.20

25 mm(Longitud вкупно : 47 mm / 1,85' ', пасо де rosca : 1,25 мм.Алатки не е потребно за затегнување или loosening Knurled Палецот З

DEN 254.16

Спецификација : Предмет Тип : Knurled Палецот Nut Product Материјал : не ' Рѓосувачки Steel Product Стандард : DIN467 Пакет Л

DEN 362.40

Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн.AS

DEN 2352.00

✔ #1024 x 1 / 2" Thumb Screw w / Жолта Knurled Круг Knob ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД ✔ Отпорни На Корозија Од Не '

DEN 1190.40

Широк Спектар На Употреба : Заеднички 3 D печатач кревети, алатни машини, кабинети, и алатка кутии се мног

DEN 1372.80

Пакет Содржина : 4 x Палецот Завртки со Крило Knob 1 / 420" x 2 1 / 2" Thumbscrew Зафат Копчиња Палецот Завртка Tee Крило.Т

DEN 1497.60

Завртка Тип : Палецот Завртки.Материјал : Алуминиум.Глава Стил : Тркалезна.DIY Материјали : Металугрија.Бр

DEN 897.60

Материјал : јаглероден челик (оближена со цинк).Навој дијаметар : 3мм(M3) / 4mm(М4) / 5мм(М5) / 6mm(M6) / 8мм(М8) / 10мм

DEN 135.36

39инчен(D*L)Конец на Теренот : 0.Извртување на завртката од страна на страна, ќе може да се зацврсти на два д

DEN 1696.80

Материјал : Метал; Пакет Содржина : 40pcs x Палецот Завртки; Конец Тип : unc завршетоци со.Обложување : Црна Цин

DEN 326.16

✔ 1 / 4"20 x 11 / 4" Thumb Screw w / Жолта Knurled Круг Knob ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД ✔ Отпорни На Корозија Од Н

DEN 263.76

ПАЛЕЦ ЗАВРТКИ : (8) 1 / 4"20 x 3 / 8" Tee Крило на Пеперутка.KNOB : Направен од Delrin.Силни и Издржливи.STUDS : 188 од не 'Рѓос

DEN 287.76

Навој Дијаметар : M5; Конец Должина : 16mm / 0.63".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затегн

DEN 21441.12

Тие се достапни во две варијанти – со и без рамо под главата.Рамомоделот им овозможува на главата на зав

DEN 188.16

Затегнувачка цврстина на овој материјал е 12,000 psi (килограми по квадратен инч).Крупни теми се подобри ког

DEN 362.64

Рамо на knurled главата завртка, обезбедува одлична имајќи површината.Knurled глава обезбедува дополнителна п

DEN 2013.60

Опис на Spanish M5x35mm Acero ал Carbono един Cabeza Moleteada един Rosca Completa Rosca Tornillo Tornillo 6 unids Nombre del producto : Tornillo moleteado para el pulgar; Co

DEN 302.16

✔ 1 / 4"20 x 1 / 2" Thumb Screw w / Црвена Tee Knob ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД ✔ Отпорни На Корозија Од Не ' Рѓо

DEN 1020.00

DIY Материјали : Металугрија.Број На Модел : M4 M5 M6 М8 M10 М12 Вози Стил : Надворешни Хексадецимален.Пакет : Под 5

DEN 1267.20

Име на производ : Knurled Палецот Завртки; Пакет Содржина : 8pcs x Knurled Палецот Завртка.Главната Боја : Сребро Си

DEN 1519.20

Knurled Глава Дијаметар : 16mm / 0.6' '(D * L); Пасо де rosca : 0.Обично се наоѓаат на палецот завртки, а knurled површината

DEN 1610.40

Термопластични, черупка и навој гром во не ' рѓосувачки челик.Прислушувани Преку Дупка Без Капа.Сила и и

DEN 645.60

Материјал:јаглероден челик(оближена со цинк).Навој дијаметар:3мм(M3) / 4mm(М4) / 5мм(М5) / 6mm(M6) / 8мм(М8) / 10мм(M10).

DEN 1024.80

На knurling завртка може да се поправи компоненти, индустриски и изградба сврзувачки елементи.Направен од ч

DEN 606.96

1 / 4" Палец Завртки со Крило Knob .Tee Завртки.Delrin & 818 СКОПЈЕ 1 / 420 X 1 / 2" должина.Главата е направен од Delrin најло

DEN 203.76

Навој Дијаметар : M6; Конец Должина : 44mm / 1.73".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затегн

DEN 1130.40

Навој Дијаметар : M4; Конец Должина : 35mm / 1.38".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затегн

DEN 288.00

Материјал:јаглероден челик(оближена со цинк).Навој дијаметар:3мм(M3) / 4mm(М4) / 5мм(М5) / 6mm(M6) / 8мм(М8) / 10мм(M10).