.

.

Со попуст
Ostomy Појас Colostomy Појас Stoma Поддршка Ostomy Хернија Појас Стомакот Решетка Врзивно средство со Компресија Поддршка за Incisional Epigastric Ventral Inguinal Хернија 7.4 ( Боја : 100pcs кеси , Го

Ostomy Појас Colostomy Појас Stoma Поддршка Ostomy Хернија Појас Стомакот Решетка Врзивно средство со Компресија

DEN 1372.80

Од стока
Во магацинот

Ако не го добие тоа во рок од 30 дена, ве молиме контактирајте со нас во времето.Поддршка и да се намали болката од абдоминална хернија.Со Нашите Ostomy Поддршка Појаси се заштити вашиот urostomy или colostomy торба, безбедно се држи до тоа и против своето тело, па не постои страв вашата торбичка може да се извади од вашиот stoma апарат или snagged ако тоа виси надолу.Бидејќи ние ги користиме меѓународните логистика, ние обично се 15-21 дена да испорача.Olostomy абдоминална појас е за colostomy пациенти да носат на абдоминална stoma да се поправи торба и да се спречи parastomal хернија и ефективно се избегнува појавата на почетокот на хернија за пациентите на почетокот на операцијата.Обезбедува удобен грижа во текот на ostomy, прилагодлив магија лента затворачи обезбедуваат максимална удобност кога се носи.Пораката ќе ви даде одговор во рок од 24 часа.Јас сум посветен да направиме се што е можно да се решат.Прилагодливи притисок подлога за прецизното позиционирање и компресија.Помага во намалување на симптомите на повторливи overstrain и напор.Облечен абдоминална бенд во рана фаза на работа да може ефективно да се избегне појавата на ostomy хернија.Olostomy половината заштита е за colostomy пациенти да носат на абдоминална stoma да се поправи торба и да се спречи parastomal хернија и хернија, ефикасно да се избегне појавата на почетокот на хернија за пациентите на почетокот на операцијата.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 2253.60

Производот е направен од висококвалитетни материјали и се многу издржливи 1.Абдоминална хернија stent : Пр

DEN 1797.60

Olostomy половината заштита е за colostomy пациенти да носат на абдоминална stoma да се поправи торба и да се спреч�

DEN 429.60

Обезбедување на поддршка за една или двојно хернија, ги ублажува болка и непријатност предизвикани од in

DEN 328.80

Кожата Бариера : висок квалитет на хидро colloid материјал со не ткаени работ да се направи stickiness подолго , п

DEN 1756.80

* Погоден за хернија хирургија медицинска сестра,може да се користи на десно,лево или средината страна,д

DEN 1032.00

Обезбедување на поддршка за една или двојно хернија, ги ублажува болка и непријатност предизвикани од in

DEN 2304.00

Обезбедување на поддршка за една или двојно хернија, ги ублажува болка и непријатност предизвикани од in