.

.

Со попуст
uxcell 69mm Lead-free Лемење Железо Совет Замена 4mm Ширина Лемење Совет Опрема за Заварување за Лемење 60W Црна 3pcs

uxcell 69mm Lead-free Лемење Железо Совет Замена 4mm Ширина Лемење Совет Опрема за Заварување за Лемење 60W

DEN 239.76

Од стока
Во магацинот

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Lead-free).Вкупна Должина : 69 mm / 2.72 инчен; месо тело со Дијаметар : 5mm; Совет Ширина : 4mm; Одговара за Моќност : 60 W.Топлина брзо, добра способност да се откажам калај, не е лесно да се оксидира.Lead-free лемење железо совети може да носи повисока температура од оние нормалните совети.Совршено компатибилни со лемење совети на олово-слободни.Совети : ве Молиме обрнете внимание на надворешниот дијаметар за да се избегне mismatching.Спецификации : Совет Облик : Конусна-Правоаголни Tip Heating Стил : Надворешниот Heating Material : Легури, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Lead-free)Совет Ширина : 4mm Tip Должина : 15mm Shank Дијаметар : 5mm Total Должина : 69mm Fit за Моќност : 60 W Карактеристики : Lead-free лемење железо совети може да носи повисока температура од оние нормалните совети.Совршено компатибилни со лемење совети на олово-слободни.Топлина брзо, добра способност да се откажам калај, не е лесно да се оксидира.На жици-слободен лемење железо совети се подобри за животната средина.Совети : ве Молиме обрнете внимание на надворешниот дијаметар за да се избегне mismatching.Пакетот Вклучува : 3 x Лемење Совет.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 8399.76

Лесно да се користи.Нормално да се тешки soldering Temperature спектар на 160°F / 70°C до 930°F / 500°CEasy да use Fast heating Lightweight

DEN 215.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 67 mm

DEN 239.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 62 м

DEN 203.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 79 mm

DEN 215.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 68 mm

DEN 1488.00

T12D4 Leadfree Лемење Железо Совет 1 Модел : T12D4 2 Едноставен за инсталација и отстранување, исто така лесен за у

DEN 1633.44

Метал дебелина : до 1 1 / 2", големина : 2 Сечење на Кислород : 40 / 45 psig, 150 / 160 SCFH.Загрејте Кислород : 4 / 12 psig, 13 /

DEN 3299.76

Дизајниран за многу фини лемење на мини и микро компоненти.Тенок се справи и кулнанана допир се чувству

DEN 1044.00

1 Лесен за користење : За лемење железо совет може да се загрева брзо и не е лесно да се оксидираат.Одличн

DEN 598.80

Сепак, ако сте се обиделе да го поставите на топлинанаместете го внесува во вашиот пластика или 3 D испеч

DEN 551.52

Пламен Техника V Стил Ацетилен Шкорпија Совет Пакет Димензии 0, 1, 2 И 3 Компатибилен со Виктор Производи С

DEN 263.76

На лемење железо совет е лесно да се калај, не произведува виртуелна лемење и загрева брзо.Се применува

DEN 227.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 80 м

DEN 203.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 67 mm