.

.

Со попуст
WeldingCity Тешки Загрејте Пропан/Природен Гас Два дела Сечење Совет 6290NFF-4 Големина 4 за Харис Факел | 1-PK

WeldingCity Тешки Загрејте Пропан/Природен Гас Два дела Сечење Совет 6290NFF-4 Големина 4 за Харис Факел |

DEN 232.56

Од стока
Во магацинот

Премиум квалитет бренд-нови пропан/природен гас два дела тешки загрејте рака сечење совет 6290 NFF серија за Харис рака факел.Пакување од 1 сечење совет.Достапни номинална совет отвори : 1, 2, 3, 4 и 5. Тешки загрејте за рака/машина за сечење, употреба со пропан/природен гас.Работа со сечење прилог 49-3 F, 49-3 AF, 39-3 F, како и други резервни сечење глави компатибилен со Харис апарат.U.S.врз основа заварување и хардвер снабдувач.Силна техничка поддршка со искусни услуги на клиентите за да адресата на купувачот на секое прашање.Совет Серија : 2-парче тип Харис стил 6290 NFF Совет Orifice : #1-#5 Совет Седиште Стил : 6290 упатство за Гас : Пропан/Природен Гас Апликација : тешки загрејте рака сечење.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 215.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 68 mm

DEN 239.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 62 м

DEN 1633.44

Метал дебелина : до 1 1 / 2", големина : 2 Сечење на Кислород : 40 / 45 psig, 150 / 160 SCFH.Загрејте Кислород : 4 / 12 psig, 13 /

DEN 1044.00

1 Лесен за користење : За лемење железо совет може да се загрева брзо и не е лесно да се оксидираат.Одличн

DEN 227.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 80 м

DEN 551.52

Пламен Техника V Стил Ацетилен Шкорпија Совет Пакет Димензии 0, 1, 2 И 3 Компатибилен со Виктор Производи С

DEN 263.76

На лемење железо совет е лесно да се калај, не произведува виртуелна лемење и загрева брзо.Се применува

DEN 1488.00

T12D4 Leadfree Лемење Железо Совет 1 Модел : T12D4 2 Едноставен за инсталација и отстранување, исто така лесен за у

DEN 203.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 79 mm

DEN 203.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 67 mm

DEN 598.80

Сепак, ако сте се обиделе да го поставите на топлинанаместете го внесува во вашиот пластика или 3 D испеч

DEN 215.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 67 mm

DEN 239.76

Материјал : Алуминиумски, главно направени од бакар, железо, никел, хром, калај (Leadfree).Вкупна Должина : 69 mm

DEN 3299.76

Дизајниран за многу фини лемење на мини и микро компоненти.Тенок се справи и кулнанана допир се чувству

DEN 8399.76

Лесно да се користи.Нормално да се тешки soldering Temperature спектар на 160°F / 70°C до 930°F / 500°CEasy да use Fast heating Lightweight