.

.

Со попуст
Ултра Сила Buna-N Гумени Ролна Без Лепило - 50A - 3/8 Дебела x 36 Широк x 8 ft. Долго

Ултра Сила Buna-N Гумени Ролна Без Лепило - 50A - 3/8 Дебела x 36 Широк x 8 ft. Долго

DEN 2104.80

Од стока
Во магацинот

Облик : се Тркалаат; Материјал : Buna-N; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3/8"; Width : 36"; Должина : 8 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 2,500 psi; Издолжување : 4; Солза Сила : 25 N/mm; Компресија на Сет : 0.28; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BF 517. Оваа формулација е посилни и потрајни од двете Стандардни и Висока Јачина Buna-N за најсложените апликации.Buna-N е идеален за масла, greases, горива, и нафтени апликации.Тоа, исто така, работи добро со вода и благ хемикалии и има одлични физички својства што го прави цврсти и издржливи.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 883.20

1 Погоден за 15mm цевка стеги; 2 Површината е матирано, не е лесно да се нула; 3 Во споредба со алуминиумска ц

DEN 1757.76

Дијаметар Tol 0.051 0 mm.ASTM A108, ASTM A304 Ладно работел, annealed.Често се користи за широк спектар на делови, како запч

DEN 2188.80

Пред наддавање, бидете сигурни дека ќе не ми пречи Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете порака

DEN 1965.60

Димензии : Должина : 100mm, со Дијаметар : 40mm / 42mm / 45mm / 50мм / 55мм / 60mm / 65mm / 70mm / 80mm / 90mm.Материјал : TC4 Титаниум.Тит

DEN 304.56

Боја : Златна.Пакет : 2 ПАРЧИЊА.Материјал : месинг.Дијаметар : 3 / 8 инчи, Должина : 14 инчи.Примена : Широко се

DEN 407.76

Должина : 8 инчен.Дијаметар : 1 / 4 инчи.Материјал Тип : 304 општа намена не ' рѓосувачки челик.Крај : Неполиран

DEN 227.76

【ДОБАР ДИЗАЈН】 247mm x 6mm / 10" x 1 / 4" Акрилик Спирала Green Line Род ги користат за Архитектонски Модел Правење DIY

DEN 2052.00

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина :

DEN 1288.80

Акрилик, исто така познат како ПММА, е лесен, тешки пластика која нуди транспарентност слична на онаа на

DEN 2016.00

издржливи.Тоа е механички својства и термичка стабилност.Со висок коефициент на топлинска Спроводливо

DEN 2006.40

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Храна; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4"; Width

DEN 2253.60

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 32";

DEN 1963.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

DEN 215.76

2, површината на прачка е мазна, лесна за обликување, без пукнатини формирана, да ги задржи на автомобило

DEN 239.76

[ Производ Содржината ] 2 парчиња x 304 од не ' рѓосувачки челик солидна круг род струг бар акции [ Size ] Дијам

DEN 11547.12

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 16";

DEN 2395.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 2

DEN 2059.20

Makita Прачки За Заварување Hdpe.Заварување Додатоци.Квалитетот Makita додатоци кои комплимент алат и градинар

DEN 2018.40

Дијаметар Tol 0.051 0 mm.ASTM A108, ASTM A304 Ладно работел, annealed.Често се користи за широк спектар на делови, како запч

DEN 505.68

[SIZE]Diamater : 15mm / 0.59"; Должина : 1000mm / 40"; Боја : Сива; Материјал : ПВЦ(±10мм разлика од реалните) [МАТЕРИЈАЛ]Род на

DEN 114.24

3 / 64 инчен дијаметар x 12 инчи должина.Изработени од месинг материјал.Одлично за нула градители, modelers, зан

DEN 247.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4

DEN 2095.20

Нов материјал, мазна, без брус, произволни нула сечење.Со добра електрична спроводливост и коефициент н

DEN 239.76

Должина : 2 инчи.Дијаметар : 11 / 4 инчи.Материјал Тип : 304 општа намена не ' рѓосувачки челик.Крај : Неполиран

DEN 357.60

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Д

DEN 227.76

【ДОБАР ДИЗАЈН】 247mm х 8мм / 10" x 5 / 16" Акрилик Розова Линија Род ги користат за Архитектонски Модел Правење