.

.

Со попуст
Foxx Живот Науки 1501021-FLS PUREGRIP Borosilicate Стакло 3.3 Reagent Шише со GL45 Завртка Капа и Фрлаат Прстен, Дипломирани, Јасно, 250 ml Капацитет (Пакување од 10)

Foxx Живот Науки 1501021-FLS PUREGRIP Borosilicate Стакло 3.3 Reagent Шише со GL45 Завртка Капа и Фрлаат Прстен,

DEN 2727.36

Од стока
Во магацинот

Бела глеѓ дипломирањето.Тип 1, Класа А. Капацитет 250ml.Земја на потекло : Индија.Broil и Foxx PUREGRIP Стакло Reagent Шишиња се хемиски инертен и стабилна.Кога опремени со пластична фрлаат прстен, капе може да биде целосно елиминирани.Како што постои само една големина на завртка тема за сите шишиња од 100 ml па наваму, на завртката капи и фрлаат прстени се целосно меѓусебно.Шишиња, фрлаат прстени и капи се autoclavable и serializable.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 143.76

Капацитет : 100ml; Устата Внатрешен Дијаметар : 15mm; Вкупната Големина : x 90mm 43mm (L*D).Лабораторијата шише имаат

DEN 305.52

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Plastic.Net Тежина : 74g; Пакет Содржина : 1 x Reagent Шише.Главната Боја : Бе

DEN 5148.00

Направени од Лабораторија одделение Килибар Содаваровник стакло.Земјата стакло затка, широко устата...

DEN 215.76

Се применува за различни сцени, како што лабораторија, училиште, болница и повеќе.Држи вашиот лаборатор

DEN 1639.20

Име на производ : Reagent шише.Материјал : Висок borosilicate стакло.Боја : Кафена.Примена : Лабораторија или преда

DEN 931.68

Пакет димензии : 16.256 cms L x 21.082 cms W x 11.938 cms H Пакет количина : 1 Тип на производ : Шише.Земја на Потекло : сад.Ко

DEN 1447.20

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Plastic.Net Тежина : 52g; Пакет Содржина : 1 x Reagent Шише.Главната Боја : Бе

DEN 193.92

Земја на Производство : КИНА; Материјал : ПП Plastic.Net Тежина : 16g; Пакет Содржина : 1 x Reagent Шише.Главната Боја :

DEN 244.80

Материјал : Направени од храна одделение пластика; Боја : Бела проѕирен;Капацитет : 150ml.Cylinderical тело, screwcap,

DEN 1597.20

Завртка капа, ниска стабилна форма.Можност да прикачите ознаките за идентификација или обезбедување на

DEN 1780.32

63mm капа големина 120mm надворешен дијаметар 249mm висина 2000ml капацитет.Економски, ниска густина полиетилен

DEN 513.60

Одлична хемиска отпорност на киселини, алкохоли & бази, и многу добра отпорност на алдехиди и јаглеводор

DEN 956.64

Килибар штити чувствителни на светлина содржина.Широкустата дизајн за ефикасна додавање и отстранувањ