.

.

Со попуст
(1200 компјутери) М4-0.7, DIN 982, Метрички, Висок Хексадецимален Најлон Вметнете Стоп за Заклучување Ореви, А2 Нерѓосувачки Челик

(1200 компјутери) М4-0.7, DIN 982, Метрички, Висок Хексадецимален Најлон Вметнете Стоп за Заклучување Ореви,

DEN 6576.72

Од стока
Во магацинот

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпорен на вртење.На најлон вметнете јака го задржува својата заклучување способност до 250 степени F (121 степени C).А2 нерѓосувачки челик е функционално еквивалентни на 304 одделение, исто така познат како 18-8 нерѓосувачки челик.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : M4 Diameter (Димензија) : 4mm Thread Теренот : 0.7 Тема Должина (Минимум) : 4.7 mm Across Станови (Основна) : 7mm Height (Основна) : 4.7 mm Category : Висок Хексадецимален Најлон Вметнете Стоп за Заклучување Nuts System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Вози Стил : Надворешни Хексадецимален Drive Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : А2 Нерѓосувачки Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : DIN 982 NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорциите и/или роднина димензии.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 174.96

Најлон Вметнете Заклучување Ореви во Месинг.Попознат како Најлон Заклучување Ореви, Nyloc Ореви, или едно�

DEN 9999.12

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпоре�

DEN 11399.76

DIN 985 ДијаметарТеренот : M202.50 Ширина Низ Станови : 30мм.Висина : 20mm.Исто така познато и како : Најлон Вметнет�

DEN 125.52

Местото на приклучок кој одговара на најлон заклучување орев на 3 / 8 инчи вози ratchet Се користи за : совпаѓ

DEN 682.32

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роб�

DEN 272.64

Големина : M6 Материјал : Алуминиум Легура.Висина : 6.2 mm.Ротација : Г.С.Пакет Содржина : 20 компјутери M6 Ореви.

DEN 244.56

Лесен за Инсталација : Мали димензии, мала тежина со парична казна и длабоко тема додадете повеќе погодн

DEN 415.92

Најлон Вметнете Заклучување Ореви во прво Одделение 188 Нерѓосувачки Челик.Попознат како Најлон Заклучу

DEN 143.76

【АПЛИКАЦИЈА】, Може да се широко се користат во градежната машинерија, изградба на бродови и сл.39"Height : 6mm

DEN 318.24

Димензии : M3 M4 M5 М8 M10 Материјал : Јаглероден Челик Име на производ : КЗаклучување Орев Ктип на Опрема Оре

DEN 960.00

Дупка со дијаметар : 3мм / 0.12"; Презентација : 0.Лизгајте го штекерот врз најлон заклучување орев и да се с

DEN 189.60

Земја На Потекло : Тајван, Провинција На Кина.Пакет должина : 1.25".Пакет Ширина : 2.5".Пакет Висина : 1.43".Опис н

DEN 270.96

Дијаметар : 8mm.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Возачот Тип : #13 Клуч.Тема Тип : 1.25 mm (Крупни).Стил : Најлон Ins

DEN 517.20

Дијаметар : 3 / 8".Дебелина : 15 / 32 инчи.Материјал : Челик.Крај : Жолта Цинк.Возачот Тип : 9 / 16" Клуч.Дијаметар : 3

DEN 192.72

DIY Материјали : Дрво.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Тип : Најлон Заклучување Ореви.Број на модел : М2 / М2.5

DEN 174.96

Овие завртки и ореви се совршени за надворешна дома и индустриски апликации.Is_customized : Yes.DIY Материјали : М�

DEN 564.00

Материјал : 304(А270) не ' рѓосувачки челик.Тип : Прирабница И Ореви.Број На Модел : M4 M5 M6 М8 M10 М12...

DEN 125.52

31" Орев дебелина : 5mm / 0.На вметнете ги деформира elastically во текот на теми на завртка, но теми не се намали в

DEN 13199.76

Stover Еквивалент Врвот За Заклучување Ореви.Одделение Г Прирабница Стил / За употреба со Оценка 8 Рамка З�

DEN 142.08

316 : Тип 316 од не ' рѓосувачки челик.Тоа е можност да се користи повеќе пати од две начин реверзибилна орев.

DEN 8905.20

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпоре�

DEN 192.72

Практични производи за употреба со завртки.DIY Материјали : Металугрија.Тип : Најлон Заклучување Ореви.Бр

DEN 10001.76

Исто така познат како еластична запре ореви, ова само заклучување орев користи најлон јака што е отпоре�

DEN 2056.80

Flex Тип Заклучување Ореви.Светлината Хексадецимален, Тенка Висина.Челик, Кадмиум Позлатен & Восок...

DEN 492.72

Големина : М16.2.0 Отпорен на расклатување поради вибрации.Withstands високото tempuratures во споредба со најлон вме

DEN 215.76

Направени од високо квалитетен не ' Рѓосувачки Челик 188 (304), рѓа отпор и трајни производи за употреба.Тип