.

.

Со попуст
ETCR007AD Тековната Сензор 0mA-60.0 DC/AC Терминал Истекување Тековната Откривање Тестер

ETCR007AD Тековната Сензор 0mA-60.0 DC/AC Терминал Истекување Тековната Откривање Тестер

DEN 1823.76

Од стока
Во магацинот

【КТ технологија и дигиталната интеграција】 Менгеме истекување тековната сензор користи најновата КТ технологија и дигиталната технологија за интеграција за мерење на AC/DC струја и истекување тековната под 600 V линија напон.Bediening Безбедно функционирање】 Овој мал менгеме е погодна за густо населените области (current measurement system, високо-брзински железнички систем, автоматски коло одржување, итн.Континуирана употреба на 100 часа, или надворешно напојување за долгорочна употреба Тест на владата Клип на КТ, не-контактирајте со мерни Менгеме големина Прибл.Toepassingen Широк спектар на апликации】 На сензорот е широко се користат во електрична енергија, комуникација, метеорологија, железнички, автомобилската индустрија, нафта поле, изградба, мерење, научно-истражувачки и образовни институции, индустриски и рударски компании и други области. 【Може да биде поврзан со друга опрема】 Овој сензор може да биде поврзано со фазата на откривање аналитичар, индустриска опрема за контрола, податоци рекордер, oscilloscope, електрична енергија квалитет аналитичар и висока Точност multimeter. 【Лесен за употреба】 влезен опсег е 0m A-60.), Не-контактирајте со мерни гарантира безбедно функционирање.0 AC/DC Излез напон 10m V/ЕДЕН; 100m V/ЕДЕН (соодветни) Излез опсег До 1 V врв Резолуција 1m A AC/DC Точност ± 3% FS (23 ℃ ± 5 ℃, помалку од 5% RH) Фаза грешка ≤ 3 ° (AC 50 Hz/60 Hz; 23 ℃ ± 2 ℃) Калибрација Прилагоди 0 позиција за калибрација за елиминирање на надворешно електрично поле пречки Wire Core Жица Излез : јачина на позитивен излез; shield жица : сигнал земјата Доведе должина 2 метри/6.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 479.76

Удобно Руно за рекреативни и секојдневен носат.Еластичен корселе и врзани нозе ќе остане на своето мест

DEN 2035.20

Тип : Core Вежба Малку.Материјал : Карбид.Употреба : За Дупчење Дрво.Материјали : Дрво.Број На Модел : Дупка В

DEN 335.76

Flowy и меки здолниште со симпатична блузи, "јас сум среќен девојка", децата ќе се допаѓа многу.Големина : 3 T

DEN 1958.40

ORIJEN Регионални Црвено ЗамрзнувањеСушени Куче Храна обезбедува исхрана богата и разновидна во суровини

DEN 383.76

Спореди Дел # 617 FJ140.Замена на филтер во собата за ајкула ракета работи како голем како на оригиналниот он

DEN 249.36

Rectifier дел од воведувањето на Maranton е заземјување концепт, така што во голема мера се намалува земјата пре

DEN 2639.76

ВОЗИЛОТО КОМПАТИБИЛНОСТ Фарови собранието компатибилен со 2003 2004 2005 2006 2007 Спогодба; висок зрак режим 9005

DEN 8834.16

Категорија; Играта Користат Опрема 2018 Индијанаполис Colts Malik Курва #29 Игра се Користи Бела Панталони 32 DP0407

DEN 333.12

Боја : Шарени.❁Сет на 7 Пакет се вклучени 7 различни видови птица играчки (1x Виси Висечки мост замав, 1x др

DEN 1679.52

Брана за заштита на ѕидови, мебел и машини од влијание со коли и платформа камиони.Гума за еластичноста

DEN 119.76

Класичен : Класичен дизајниран за замена бендови за Fitbit Полнење 4, Полнење 4 специјално Издание, Полнење 3

DEN 203.76

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Чикаго Младенчиња.Дени Hultzen 2020 Topps Златни Ѕве

DEN 1679.52

Она што е во Box Freud 99513 QuadraCut 23 / 4 Инчен Кол.Резултатот е неверојатно мазни заврши дека не бара rework.извршув

DEN 191.76

Транспарентен боја направи тоа лесно да се види капацитетот на вашиот лепак.Може да се дадат точни лепа

DEN 345.36

ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : Оваа кожа писмо печат е направен од легиран челик, што е сигурен во употре

DEN 1636.80

р сè што треба да знаете во врска со Sync 3 и Android Авто / Apple Car Play SYNC 3 Надградба : Овој систем содржи интегрир

DEN 239.76

ДОБИЕТЕ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ 4 Уникатен Големини : The ultimate акни алатки, нашите hydrocolloid завои дојде во 4 р

DEN 623.76

Железо 6 Парчиња L Агол Загради, Железо, површината црна прав обложени.Должина : 4"(100mm), Висина : 2"(50mm), Ширин

DEN 2179.20

Лесен за Инсталација За инсталација е многу лесно со мали димензии и мала тежина, опремени со алуминиум

DEN 979.20

√ СУПЕРИОРЕН ЗАШТИТА ФУНКЦИЈА 9 H Цврстина Калено Стакло Заштитник ви даде подобро чувство на допир, Ант

DEN 359.76

ОСИГУРАЧ ТОА.Поттикнува Креативност и Благодарност Дизајн, спојување и подарок еденнаеден вид картичк

DEN 215.76

【Лесно да се инсталира】2жица конекција, црна е Земјата и црвена е Позитивен; Секое прашање pls се чувству