.

.

Со попуст
SICCOMA Црна Алуминиумска Фолија Лента 2 во x 65 Нозе 3.94 Мили Топли и Ладни Shield Отпорни Црна Фолија Лента HVAC Запечатување & Амандман Топло Ладен Воздух селотејп за Цевки, ?

SICCOMA Црна Алуминиумска Фолија Лента 2 во x 65 Нозе 3.94 Мили Топли и Ладни Shield Отпорни Црна Фолија Лента

DEN 249.36

Од стока
Во магацинот

КАРАКТЕРИСТИКИ : Нашата алуминиум црна фолија селотејп е способна за отпор пламен, влага / пареа, УВ деградација, ладни и топли временски услови, блокирање осветлување spills/ "дупките" во системот на топлина за генерирање на опрема (проектори, светлина лименки, или на штала врати), обезбедување на трајни обврзници на ниски и високи температури.Многу висок сврзување за пластика, керамика, бетон, бакар/месинг и други метали.Висока и Ниска Температура Отпор Црна Алуминиумска Фолија HVAC селотејп На Алуминиумска Фолија Лента е направен од црно обложени алуминиумска фолија со butyl гума акрилик лепило дека е висока и ниска температура отпорни и лесно да се солза со рака.Поради флексибилен материјал се изгради и силна лепливоста, тоа може да се придржуваат и да неправилни површини без разлика дали тоа е мазна, текстура, или груба, поради неговата флексибилен материјал се изгради.9 мили Употреба Алуминиумска Фолија Ленти се користат за маскирање, изолирање, seaming, оклопна, подигнат завиткување, се приклучи, вибрации амортизацијата, electroplating, пластична заштита, хемиски мелничката, топлина оклопна, топлина одраз, боја соголување.Притисок чувствителни црна фолија лента ви овозможува да се вклопи на брановидни или неправилни агли и зглобовите.Не навремено и навивам,лесно да лупам off.94 МИЛИ во дебелина.Апликацијата HVAC селотејп е идеален избор за завиткување затворен климатизација цевка, фрижидер, бојлер, покривот водоотпорен, цевка за привремен запечатување, топла цевка запечатување, - индустриски/home воздушен канал, HVAC системи, AC единици, грејачи, отвори, металната, електроника, автомобили, рекреативни возила, изградба, цевка со амандман, изолирање, seaming,ладно & топлина оклопна и така натаму.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 379.20

2 во, со Дијаметар : 9cm / 3.Ова не е налепница, тоа е лента ¡¾Strong stickiness¡¿Флуоресцентна Лента Може да биде зал

DEN 513.36

Светлината Постепено се Намалува.4 mm Service Живот : Повеќе Од 10 Години Indoor Application : Ноќ Настава, Ноќта Декора

DEN 526.80

Како такви, тие се проводници и исто така запаливи.Чувајте ги овие предмети подалеку од места, приклучоц

DEN 167.76

Модел : двострано лента.Ширина : 1 / 1.5 / 2 / 2.5 / 3 / 3.5 / 4 / 5 / 6cm.Карактеристики : Оваа лента е наречен висока лепи

DEN 383.76

Тешки селотејп за пакување, кутии, кожа поправка, изолација, отстранување на брадавици или што и вашиот

DEN 1500.00

Солиден, флексибилна лента се придржува безбедно и ги отстранува чисто од повеќето површини за широк сп

DEN 1476.00

5 см Широк : 10мм, Долго : 50m, Полн Круг со Дијаметар : 16cm Weight : Прибл.Кој е многу удобен и практичен...

DEN 251.76

Широко се користат за изолирање на топли и студени воздушни канали (особено за HVAC цевка), изолација на ал

DEN 311.76

✅[Соодветна Големина] : Целосно се тркалаат мерење 1 инчен широк x 50 метри x 4.3 мили дебели, (25мм x x 15 милион

DEN 1384.80

Име На Производ : Изолатор Влошки;Материјал : Силикон.Димензии : 13 x 19 x 0,3 mm(L*W*H).Боја : Сина.Тежина : 120g.Пакет

DEN 1003.20

Агресивни лепило држи цврсто и поддршка во согласност со груба површина.Силна водоотпорен поддршка за

DEN 251.76

Име на производ : Сунѓерот Лента; Материјал : ЕВА Sponge.Net Тежина : 58g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.Глав

DEN 396.00

Нерѓосувачки : По отстранување на овој селотејп нема да бидат оставени со преостанатиот stickiness или обоен

DEN 1785.60

Се користи за создавање на топлина трансфер на патот помеѓу топлина генерирање на компоненти и топлина

DEN 717.36

Одлично за занаети.Користете боја за кодирање 18 ролни 12 различни бои (шест brights и шест редовни).шест разл

DEN 280.08

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Tarpaulins,Топла Glue.Net Тежина : 110g; Пакет Содржина : 2 парчиња x селотеј

DEN 525.60

Основни : 3" дијаметар.Правење резервни / Превозникот : полиетилен (PE) обложени ткаенина.Лепило : природна