.

.

Со попуст
3мм Круг Врвот Дифузен Кул Јасно Бела LED - Ултра Светла (Пакет на 1000)

3мм Круг Врвот Дифузен Кул Јасно Бела LED - Ултра Светла (Пакет на 1000)

DEN 3500.88

Од стока
Во магацинот

3мм Круг Врвот Дифузен Кул Јасно Бела LED - Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 3мм Круг Врвот пренесуваат на трети лица, Боја : Кул / Јасно Бели, Луминозноста : 10,000-13,000 mcd.Напред Напон : 3.0-3.4 v, Тековни : 20m A, бранова Должина : N/A. Агол на Гледање : пренесуваат на трети лица, Mount Style : Преку Дупка (НАТОПИ), Леќа Боја : Дифузен Во Емитуваат Боја.Супер-светли Led диоди, кои се користат за mods, РК, adruino, автомобили, ХО Скала модели, авиони, камиони, adafruit проекти, ноќта на вештерките, божиќ, КОМПЈУТЕР, Ultra Light, итн.Кул бела боја 3мм круг врвот дифузен ЛЕР е живописни бои кои можете да не одат во ред со.Оваа големина led најчесто се користи во многу сопствени проекти, автомобил осветлување, модели, и речиси сите други проектот може да се мисли на.Тие исто така се користи за сопствени проекти или во масовно производство производи, како и.Ова е исклучително популарен големина.Оваа големина и тип на лер е толку популарна и поради тоа е светла, лесен за употреба, мали, и разновиден.Тоа може да се вклопат во повеќето сите простори.Ние ги користиме и имаат само со највисок квалитет led диоди таму.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 3428.40

Numberof LEDs : 1; Forward Voltage : 3.1 V; Forward Current : 10 m A; Intensity Typ : 180 mcd;.Бранова должина : 475 nm; Power Rating : 66 m W; Operating Temp Range : 40 до +

DEN 211.68

Ќе изгуби некои осветленоста ако сте со користење на помал напон од 12v, но тоа се уште ќе работи добро.Суп

DEN 190.80

компатибилен со T15, T10, 192, 147, 152, 158, 159, 161, 168, 175, 184, 193,920, 921 45 LED диоди 2000 lumens (максимум 15 вати led) Не биде будал

DEN 1843.20

Зелена / Црвена 3pin LEDSpecifications Emitting боја : Зелена / Red Lens Функција : Безбоен Diffuesed LED големина : 5.75mmx8.6mmx5.75mm LED ди

DEN 206.88

Агол на гледање : пренесуваат на трети лица, Mount Style : Преку Дупка (НАТОПИ), Леќа Боја : Матирано / Млечниот

DEN 830.88

Нашата preжичен трепка Led диоди се ништо друго туку квалитетот.Суперсветли Led диоди, кои се користат за mods,

DEN 206.88

Оваа замрзнатото или млечно стил објектив ќе се добие работа во овој тип на апликација.Тоа може да се вк

DEN 1100.64

Numberof LEDs : 1 Beam Type : Лента.Diametermm : 11 мм.LUXEON Бунтовнички Јасно Континуирана 1' Лента Влакна За повеќе инфор

DEN 1656.00

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.СУМ Безжична DIY Електронски Комплет Учење Suite 1 x

DEN 500.88

5mm Круг Врвот Дифузен Чисто Зелена LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm Круг Врвот пренесуваат н

DEN 818.40

Numberof LEDs : 2 Forward Voltage : 1.7 V / 2.2 V Forward Current : 20 m A.Intensity Typ : 15 mcd / 10 mcd.Viewing Angle : 160 °бранова Должина : 660 nm / 565 nm; Power

DEN 3118.32

Должина на : 0.04 во; Material2 : Природни Најлон; 118 Серија НА18 / T1 3 / 4 LED Месеци Бела Природни Најлон ПермOПодлог

DEN 12726.24

Боја : Црвена.Viewing Angle : 60 °.Intensity Typ : 700 mcd.Lens Type : Јасно.Forward Current : 20 m AForward Voltage : 2 V; Димензија : 5 mm;.Супер Црвено

DEN 5250.48

Numberof LEDs : 1; Forward Voltage : 2.2 V; Forward Current : 20 m A; Intensity Typ : 63 mcd;.Бранова должина : 625 nm; Power Rating : 54 m W; Operating Temp Range : 40 до +8

DEN 1368.72

Левата рака jobber вежби се за општа намена вежба изградба.Карактеристики на левата рака хеликс за завртка

DEN 1080.72

Numberof LEDs : 1 Forward Voltage : 2.1 V Forward Current : 10 m A.Intensity Typ : 10 mcd.Viewing Angle : 65 °бранова Должина : 563 nm; Power Rating : 75 m W; Operating Temp R

DEN 938.64

Output Currentper LED : 40 m A; Supply Voltage : 2,5 до 60 V;.AL5809 Серија 60 V 40 m A Две Терминал Постојан Струја LED Драјвер Power DI 123 ***** З

DEN 3500.88

Тоа може да се вклопат во повеќето сите простори.Големина : 3мм Рамен Врвот пренесуваат на трети лица, Бо

DEN 203.04

Кри Силициум Карбид (SC3) чип.Боја : Топло Бела (3000 K) 1 ПРЕДВОДЕНА за 20mm Ѕвезда.Max.Струја : 1500m A.Emitter Големина :

DEN 206.88

5mm Круг Врвот Дифузен Жолта / Злато LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm Круг Врвот пренесуваат

DEN 206.88

3мм Рамен Врвот Широк Агол Жолта / Злато LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 3мм Рамен Врв, Боја : Ж

DEN 3500.88

2mm Кула Дифузен Килибар / Портокал LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 2mm Кула Дифузен LED Боја : Пор