.

.

Со попуст
Сечење Факел, Кислород Сечење Алатки Заварување Алатка Електричар Материјали Инјектор Трајни Сите‑Бакар за Кислород

Сечење Факел, Кислород Сечење Алатки Заварување Алатка Електричар Материјали Инјектор Трајни Сите‑Бакар за

DEN 796.56

Од стока
Во магацинот

✔ Лесен и удобен : Едноставен и лесен за употреба во практичниот живот, можете да контрола на се справи удобно, што помага да работат поефикасно. ✔ Со целокупната полирање третман и бакар инјектор цевка : Со целокупната полирање третман и бакар инјектор цевка, ова заварување факелот е, исто така, со бакар целото тело. ✔ Висока издржливост : Сечење на факелот е голема практичност е одлучено од страна на неговиот позатворени и издржливи специјален материјал игла. ✔ Носат-отпорни, и издржливи : Висока температура операција не е деформирано е обезбедена од страна на чист бакар сечење на млазницата, носат-отпорни, и издржливи, и структура е компактен. ✔ Кислород гас ацетилен извор : Инјектор факел користи кислород гас ацетилен извор, сите-бакар млазницата и сите-бакар факел капа, која е посебна алатка за сечење обичните.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 6599.76

Директно Сечење Факел, Гас Услуга Кислород И Сите Гориво Гасови Со Правилна Сечење Совет, Серија Виктор

DEN 1631.76

Голем Број на Гас Опции : Кислородацетилен, пропан, бутан, природен гас и течен нафтен гас, ние обезбедув

DEN 695.76

На ацетилен главно зависи од видот на горивото, па дали низок притисок ацетилен или среден притисок аце

DEN 1919.76

Со овој комплет за сечење метал со дебелина 1 / 8инчен до 5инчен и заварување до 3 / 8 инчи, лесно може да зав

DEN 11902.56

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен