.

.

Со попуст
Дигитални Caliper, LED Екран Преносни Електронски Vernier Caliper 3 Мерење Начини за Индустријата за Машини за Дома

Дигитални Caliper, LED Екран Преносни Електронски Vernier Caliper 3 Мерење Начини за Индустријата за Машини

DEN 1010.16

Од стока
Во магацинот

Доаѓа со црна преносни здрав случај за лесно складирање, притисок и шок отпор. На читање на дигитални LED дисплеј е поудобно и јасно, и мерни е флексибилност.01 mm Measuring Брзина : ≤1.На читање на дигитални LED дисплеј е поудобно и јасно, и мерни е флексибилност. Новиот обработка со knurled палецот ролки и длабочина мерач жлебови носи подобар изглед, мазна лизгачки и точни резултати. Тоа е обично се користи во производство на инспекции за да обезбеди точни мерења на објекти.Удобен единица за конверзија на работа, еден‑копче за брзо префрлување помеѓу три начини на мерење : инчи, фракции, милиметри.Како да го Користите : дигитална vernier caliper е мерилото, обично се користат во производството на инспекции за да обезбеди точни мерења на објекти. Доаѓа со црна преносни здрав случај за лесно складирање, притисок и шок отпор. Удобен единица за конверзија на работа, еден‑копче за брзо префрлување помеѓу три начини на мерење : инчи, фракции, милиметри.Еден пар на клешти прикачена на една долга греда со означени graduations за внатрешни, надворешни и чекор measurement Specification : Предмет Тип : Vernier Caliper Материјал : Steel Color : Како што е прикажано во picture Specification : 0-150mm Accuracy : 0.Функција : 1.Новиот обработка со knurled палецот ролки и длабочина мерач жлебови носи подобар изглед, мазна лизгачки и точни резултати.5/s Storage Температура : -10℃~+70℃Работна Влажност : .

Детални спецификации

Item Type:
Vernier Caliper
Material:
Steel
Color:
As shown in the picture
Specification:
0-150mm
Accuracy:
0.01mm
Measuring Speed:
≤1.5/s
Storage Temperature:
-10℃~+70℃
Working Humidity:
Battery Type:
Button battery
Battery Model:
1.5v LR44 silver oxide battery
Battery Capacity:
160mAh (Included)
Number of Batteries:
2
Package List:
1 x Vernier Caliper  :
2 x LR44 Silver Oxide Battery :
1 x Carry Box :
1 x Instruction Manual :
Додатоци на производи
DEN 2263.68

Тешко, издржлив пластични кутии се идеални за чување на делови организирани.Дизајниран за употреба на 12

DEN 979.20

√ СУПЕРИОРЕН ЗАШТИТА ФУНКЦИЈА 9 H Цврстина Калено Стакло Заштитник ви даде подобро чувство на допир, Ант

DEN 1823.76

【КТ технологија и дигиталната интеграција】 Менгеме истекување тековната сензор користи најновата КТ

DEN 2179.20

Лесен за Инсталација За инсталација е многу лесно со мали димензии и мала тежина, опремени со алуминиум

DEN 3359.76

Инспириран од Моли Mantis, нашиот случај беше со цел да се отелотворуваат рамнотежата, флексибилноста, и пр

DEN 153.60

Пакет Димензии : 5.08 cms (L) x 6.35 cms (W) x 0.508 cms (H).Тип На Производ : Механички Сврзувачки Елементи.Пакет Количина

DEN 317.28

Содржи (2) 28 унца шишиња на бања почиста.Ги отстранува мувла + mildew дамки и помага да се распушти сапун ѓубр

DEN 477.12

Користи и инфрацрвена (IR) и радио фреквентен (RF) технологијаНе Постави или Програмски Потребен, Само се

DEN 239.76

Тип : KSD301 95 целзиусови степени Термална Контрола Switch 110 V / 120 V / 250 V 10 A NC (Нормално Затвори), 6.3 mm игла.Нормал

DEN 359.76

【КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】 Квалитетен материјал : исклучителна Долги Тенки Cupcake Свеќа направен од висок к

DEN 1078.80

Комплетна виски поставите надградби пожарникар живот.Страшни пожарникар подарок сет за во пензија, стр

DEN 115.44

Дизајнирана за да обезбеди одлична осветлување на објектот.Значи за 12 volt систем.Лесен за употреба.Лесен

DEN 359.76

Изградена од тешки метали во црна / сребрена заврши.Секоја врата закачалка може да се одржи до 5 кг.Y&M дво

DEN 726.00

Производите наведени се резервни делови и секое повикување на имињата на авто одлуки и возило модели се

DEN 1636.80

р сè што треба да знаете во врска со Sync 3 и Android Авто / Apple Car Play SYNC 3 Надградба : Овој систем содржи интегрир

DEN 4776.00

TOODLD рутер малку поставува 12 Парчиња 1 / 2 инчи месо тело е првиот рутер битови исклучителна пакет за почет

DEN 239.76

ДОБИЕТЕ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ 4 Уникатен Големини : The ultimate акни алатки, нашите hydrocolloid завои дојде во 4 р

DEN 7006.80

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 1010.16

Тоа е обично се користи во производство на инспекции за да обезбеди точни мерења на објекти На читање на

DEN 249.36

Rectifier дел од воведувањето на Maranton е заземјување концепт, така што во голема мера се намалува земјата пре

DEN 373.68

Платно,Тексас,Полиестер,Памук.ИЗГРАДЕНА ДО ПОСЛЕДЕН : 65% памук, 35% полиестер, дебели ретро тексас ткаенин

DEN 2363.52

Прекрасни во градинка или јадење јадење, повик елеганција на овој дизајн е сигурен да блесне во секој пр

DEN 215.76

【Лесно да се инсталира】2жица конекција, црна е Земјата и црвена е Позитивен; Секое прашање pls се чувству

DEN 381.60

26 долна облека за еднократна употреба; Зависат возрасни инконтиненција производи секогаш брод во дискр

DEN 1896.00

Материјал : PBT + ABS.Составена од тим на млади играчи, софтверски инженери, и производ дизајнери кои сакаат

DEN 5639.76

Овој висок напојува засилувач обезбедува импресивна 12.6 V : 96 W RMSx4 во 4 ohms, 147 W RMSx4 во 2 ohms и 300 W RMSx2 во 4 ohm со Фр