.

.

Со попуст
Steelman 3/4 инчи (20mm) Појас Сандер Автомобилската Поправка Алатка за Механика, Тесен Профил за Ограничени Простори, 360 Степен Ротација, Вграден Регулатор Пренасочени на

Steelman 3/4 инчи (20mm) Појас Сандер Автомобилската Поправка Алатка за Механика, Тесен Профил за Ограничени

DEN 1893.60

Од стока
Во магацинот

Мулти-Use - 3/4 x 20.5-инчен (20 x 520mm) пескарење појас идеален за израмнување груби рабови или завари.Пристап Тесни Простори - Тесен пескарење профилот ви овозможува лесно да работат во мали и ограничени места. 360 Степен Ротација - Главата и пескарење појас ротира 360 степени лесно да се постигне во непријатна области.Вграден Регулатор - Изградена-во пневматски регулатор на настани од шила и обезбедува во согласност притисок.Пренасочени на Издувните гасови - Издувниот воздух е пренасочен назад преку рачка и далеку од работа област.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 174.48 -280 %

Користете влажно или суво за пескарење стариот завршува, парична казна featheredging и површината пескарење.О

DEN 804.00 -280 %

Предмет : Воздух Сандер.Должност : Индустриски.HP : 2.3 HP.Подлога Големина : 7".Просечната CFM @ 15 Втората Работ

DEN 602.16 -280 %

Straighline Пескарење Чевли 2 ¾ "x17" абразивни големина.PSA (абразивни тип) или клип на папе.За сите вметнати санд

DEN 904.56 -280 %

Возачот на карактеристиките на ниско ниво на бучава, мали вибрации и стабилна работа.Возачот на каракте