.

.

Со попуст
Бакарни Ленти, од Бакар Лента со Проводен Лепило за EMI Оклопна, самолепливи Ленти, се Користи за Трансформатор, Компјутер, мобилен телефон Електромагнетни Оклопна, 1

Бакарни Ленти, од Бакар Лента со Проводен Лепило за EMI Оклопна, самолепливи Ленти, се Користи за Трансформатор,

DEN 230.16

Од стока
Во магацинот

На 20 милиони / 65.Лесен за користење : една страна со лепило, лесно да се залепи и да го користите, може да се користи за трансформатор, компјутер, мобилен телефон електромагнетни оклопна.Одлични Перформанси : Со одлична електрична спроводливост, заштита од зрачење, топлински отпор, хемиска отпорност и отпорност на корозија. Ве молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Како да се користи Пакет листа 1 x бакарна фолија лента Забелешка 1.Спецификација Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Бакарна Фолија Лента Материјал : бакар фолија Производ во боја : месинг боја Продолжување фактор : 5% откине метод : треба да се користи алатка за да се солза го Температура отпор : средна долгорочни температура отпор : -10 ℃ -100 ℃ Краткорочни температура отпор : 120 ℃ Производ големина : Ширина : прибл 10мм / 0.Широко се Користи : Може да се користи за PDA, ПДП, LCD, лаптоп, копир и други електронски производи.Електромагнетни оклопна функција : Може да се елиминира електромагнетни пречки (EMI), и да се спречи електромагнетни штетата за човечкото тело.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Должина : Околу. Набљудувачите не се калибрира, објектот боја прикажано на фотографиите може да се разликува малку од реалниот објект.Ви благодариме за вашето разбирање.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 251.76

Широко се користат за изолирање на топли и студени воздушни канали (особено за HVAC цевка), изолација на ал

DEN 1785.60

Се користи за создавање на топлина трансфер на патот помеѓу топлина генерирање на компоненти и топлина

DEN 489.60

Силен, издржлив и тешко, Лесно да се солза, водоотпорен и високи капи 50m x 50mm црна селотејп.Идеален за сите

DEN 526.80

Како такви, тие се проводници и исто така запаливи.Чувајте ги овие предмети подалеку од места, приклучоц

DEN 167.76

Модел : двострано лента.Ширина : 1 / 1.5 / 2 / 2.5 / 3 / 3.5 / 4 / 5 / 6cm.Карактеристики : Оваа лента е наречен висока лепи

DEN 357.36

Најчесто за завиткување жица снопови, гориво линии, моторот покрива;.Лесни и флексибилни со речиси и да

DEN 396.00

Нерѓосувачки : По отстранување на овој селотејп нема да бидат оставени со преостанатиот stickiness или обоен

DEN 471.60

Материјал : PET.Net Тежина : 140g; Пакет Содржина : 1 x Означување Лента.Главната Боја : Транспарентна; Width : 30мм /

DEN 513.36

Светлината Постепено се Намалува.4 mm Service Живот : Повеќе Од 10 Години Indoor Application : Ноќ Настава, Ноќта Декора

DEN 272.88

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PVC.Net Тежина : 121g; Пакет Содржина : 1 x селотејп.Главната Боја : Кафе

DEN 280.08

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Tarpaulins,Топла Glue.Net Тежина : 110g; Пакет Содржина : 2 парчиња x селотеј

DEN 1476.00

5 см Широк : 10мм, Долго : 50m, Полн Круг со Дијаметар : 16cm Weight : Прибл.Кој е многу удобен и практичен Температу

DEN 474.96

Екстра дебели лепило за брзи stick на нерамни површини.Супериорен држење на моќта.Водоотпорен подлога обе

DEN 1454.40

ШИРОКА ПРИМЕНА : Широко се користи во мобилен телефон одржување, LCD панел паста умре сечење, играчки, авт

DEN 381.60

Двојно Обложен Палачинка Хартија Лента 6.0 мили Гума Лепило 0 52306 Палачинка Хартија 6.0 мили (9.2 мили со лаг

DEN 717.36

Одлично за занаети.Користете боја за кодирање 18 ролни 12 различни бои (шест brights и шест редовни).шест разл

DEN 1384.80

Име На Производ : Изолатор Влошки;Материјал : Силикон.Димензии : 13 x 19 x 0,3 mm(L*W*H).Боја : Сина.Тежина : 120g.Пакет

DEN 5837.76

3 M Потфат Лента FSK се Соочува Лента 1525 CW натпревари FSK се соочуваат изолација одбор и дуктус Тоа е фолија /

DEN 325.44

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Tarpaulins,Топла Glue.Net Тежина : 143g; Пакет Содржина : 1 x селотејп.Главна

DEN 244.56

[ОДЛИЧНА THRERMAL ИЗДРЖЛИВОСТ] Премиум материјалот polyimide со силиконски лепило обезбедува одлична карактери

DEN 379.20

2 во, со Дијаметар : 9cm / 3.Ова не е налепница, тоа е лента ¡¾Strong stickiness¡¿Флуоресцентна Лента Може да биде зал

DEN 719.76

Gaffers Лента НИСКА СЈАЕН ФИНИШ FILMProduct Description MAT GTC12 Gaffer Снимката е направена со полиетилен обложени ткаенин

DEN 1500.00

Солиден, флексибилна лента се придржува безбедно и ги отстранува чисто од повеќето површини за широк сп

DEN 249.36

КАРАКТЕРИСТИКИ : Нашата алуминиум црна фолија селотејп е способна за отпор пламен, влага / пареа, УВ дег

DEN 324.24

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PET.Net Тежина : 50g; Пакет Содржина : 5 Компјутери x Означување Лента.