.

.

Со попуст
Електромагнетниот Вентил Олеснување Вентил 1/1.5/2/3/4/5/6/7/8/9/10Bar Отворање Притисок сигурносен Вентил, ТИ-15 BSP1/2 за ладна вода, пумпа за заштита на цевка (Спецификација : 9ba

Електромагнетниот Вентил Олеснување Вентил 1/1.5/2/3/4/5/6/7/8/9/10Bar Отворање Притисок сигурносен Вентил,

DEN 686.40

Од стока
Во магацинот

Притисокот е ослободена со дозволувајќи им на течност под притисок на проток од помошен премин надвор од системот.Олеснување вентил е дизајниран или поставите за да ја отворите во предодредено множество притисок за заштита на садови под притисок и друга опрема од тоа да биде подложен на притисоци што надминува нивниот дизајн граници.Кога го поставите притисок е надмината, олеснување вентил станува "патот на најмал отпор" како вентил е принуден отворен и дел од течноста е пренасочен преку помошни пат.Примена : притисок соларен бојлер, гас котел, електричен котел, топлинска пумпа котел и некои други опрема или садови кои се потребни за да бидат опремени со притисок олеснување вентил, за да се избегне премногу висок притисок во внатрешноста.Номинална притисок : 0.1, 0.2, 0.3, 0.4, 0.5, 0.6, 0.7, 0.8, 0.9, 1.0 Mpa;овие се достапни.Отстапување : кога нема поголем од 0.5 Mpa, отстапување е 0.015 Mpa, кога поголем од 0.5 Mpa, отстапување е 3% од отценети притисок.Отценети притисок може да се прилагоди според барање на клиентите.Големината и weight Model Inlet и штекер (во)висина (mm)ширина (mm)Тежина (g) YA-15 G1/2"x G1/2"8241225 YA-20 G3/4"x G3/4"8342245 Maximum : Max оперативен притисок : 1.1 Mpa, Max температурата на работа : 110 centigrade.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 359.76

Карактеристики : Материјал : пластични Боја : црна Пакет вклучува : 50 x Директно barbs 50 x Tee фитинзи 50 x Лактит

DEN 674.40

1.Има 8 различни опрема глави во производ пакет.Пред употреба, прочитајте производот прирачник внимател

DEN 287.76

Децата ракавица клипови е многу лесен за употреба, стегната на ракавица кога ќе го користите, така што р

DEN 1010.16

Доаѓа со црна преносни здрав случај за лесно складирање, притисок и шок отпор На читање на дигитални LED д

DEN 5639.76

Овој висок напојува засилувач обезбедува импресивна 12.6 V : 96 W RMSx4 во 4 ohms, 147 W RMSx4 во 2 ohms и 300 W RMSx2 во 4 ohm со Фр

DEN 1329.60

Прозорецот планината е специјално дизајниран за wyze cam v3 Добиете прозорец планината може да им обезбеди

DEN 131.76

Реверзибилна совети за подолго користење.Нетоксични и на база на вода.На мешање топката во внатрешност

DEN 1010.16

Тоа е обично се користи во производство на инспекции за да обезбеди точни мерења на објекти...

DEN 191.76

Никогаш не грижи се за да го најдете вашиот далечински насекаде кога сакате да го отворите со вашиот ТВ,

DEN 359.76

Изградена од тешки метали во црна / сребрена заврши.Секоја врата закачалка може да се одржи до 5 кг.Y&M дво

DEN 1197.36

2' '(376mmx256mmx81mm) / (L * W * H).Tamaño надворешноста : 15' 'x10.2"(376mmx256mmx81mm) / (L*W*H)(Tamaño надворешноста : 15' 'x10.2' 'decuado став equipos

DEN 2363.52

Прекрасни во градинка или јадење јадење, повик елеганција на овој дизајн е сигурен да блесне во секој пр

DEN 139.92

Секој се жали дека скалирање скали со традиционалните нож е кавга, па дури и внимателни оние кои имаат т

DEN 724.80

На хартија поставата е подебел од редовни хартија, но сепак доволно флексибилен за да се свитка, што го п

DEN 477.12

Користи и инфрацрвена (IR) и радио фреквентен (RF) технологијаНе Постави или Програмски Потребен, Само се

DEN 12959.76

Задржи фабрика USB.Најновата верзија на Android 10 Оперативниот Систем, Rockchip RK3399 PX6 HexaCore CPU processor со 4 G RAM мемори

DEN 8270.88

Еден допир на снимање, висока ефикасност за класа, интервјуа, состаноци, предавања, итн.Висок степен на в

DEN 478.80

Проверка на задната страна на ТВ уредот за да бидете сигурни дека вашиот VESA моделот е 75x75 или 100x100.Црна пр